Reklama

Reklama

Zatrzymaj brąz na dłużej

Opalenizna przetrwa dzięki nawilżaniu i diecie.

Odsłoń opaleniznę

Przesuszona słońcem skóra może się łuszczyć. Pomóżmy jej pozbyć się martwego naskórka i odsłońmy delikatny brąz. Dwa razy w tygodniu wykonajmy peeling całego ciała. Nie obawiajmy się, że zetrzemy opaleniznę. Znajduje się ona w skórze, a nie w suchym, złuszczającym się naskórku.

Peeling możemy przygotować w domu z oliwy z grubą solą lub cukrem. Oliwy dodajemy tyle, aby powstała gęsta papka, którą należy masować skórę kolistymi ruchami. Zamiast soli można użyć fusów z kawy.

Rada
Gdy cera już zblednie, możemy prz y wrócić jej brąz, stosując samoopalacze. Są bezpieczne dla skóry, a także dobrze ją nawilżają.

Reklama

Dobrze nawilżaj

Codzienne smarowanie ciała balsamem lub kremem nawilżającym przywróci kondycję skórze. Kosmetyki te można zastąpić olejkami, które szybko przywracają właściwe nawilżenie. Stosujmy je na noc, po kąpieli. Skóra najlepiej wchłania olejek, gdy jest rozgrzana i lekko wilgotna. Jeśli nie lubimy uczucia tłustości na ciele, stosujmy tzw. suche olejki.

Utrwal i podkreśl

Słoneczny brąz zatrzymają na naszej skórze kosmetyki utrwalające opaleniznę. Powinny zawierać w swoim składzie m.in. witaminę E, prowitaminę B5 (D-panthenol) i masło shea. Kolorytu lata nada cerze także odpowiedni makijaż. Niezastąpiony jest tutaj puder brązujący. Ważne, aby wybrać odcień odpowiedni do koloru cery.

Bronzer nakładamy oszczędnie, najlepiej dużym pędzlem do pudru. Muśnijmy nim kości policzkowe, środek czoła, nos oraz podbródek. Potem delikatnie rozprowadźmy puder po całej twarzy. Nie zapomnijmy o szyi i dekolcie. Makijaż wykonajmy w widnym pomieszczeniu, najlepiej w dziennym świetle.

Działaj od środka

Odpowiednia dieta również ma wpływ na trwałość opalenizny. Jeśli będziemy codziennie jedli produkty zawierające beta-karoten, nasza cera nabierze złotawego odcienia. Pijmy świeży sok z marchwi, róbmy sałatki z czerwonych, żółtych, pomarańczowych oraz zielonych warzyw, a letni brąz długo się utrzyma.

Beta-karoten gromadzi się bowiem w skórze, nadając jej stopniowo brązowozłoty odcień. Trwałość opalenizny przedłużają też suplementy z beta-karotenem. Należy zażywać je podczas posiłku, który zawiera tłuszcz. Beta-karoten zamienia się bowiem w wątrobie w rozpuszczalną w tłuszczach witaminę A.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy