Reklama

Reklama

Złość piękności szkodzi

W gniewie powstają zmarszczki i siwieją włosy. Dlatego zanim krzykniesz, policz do dziesięciu!

Złość to emocja, która wpływa na cały organizm. Powoduje bezsenność, napięcia mięśniowe, bóle głowy. Efekty stresu są też widoczne na skórze i we włosach.

Napięta twarz

Gniew podwyższa ciśnienie krwi, przez co twarz staje się czerwona. Cienkie naczynka błyskawicznie się rozszerzają i bardzo łatwo pękają. Pod oczami pojawiają się cienie, a skóra na czole i policzkach zaczyna się przesuszać. Pomogą enzymatyczne peelingi i maseczki tonizujące. Podpuchniętym oczom dobrze zrobi chłodny kompres z wacików nasączonych herbatą. Wykonuj masaż twarzy, który uwolni napięcie i rozprostuje zmarszczki.

Reklama

Udręczone ciało

Stres wysusza skórę. Nawilżaj ją balsamami i oliwkami. Nerwy ukoją olejki eteryczne, które możesz dodać do kąpieli - lawendowy, mandarynkowy, pomarańczowy, geraniowy, różany lub sandałowy. Stres we włosach Gdy jesteś bardzo zdenerwowana.

Wściekłe włosy

Twoje włosy albo się przesuszają, albo wręcz przeciwnie - przetłuszczają. Stosuj szampon do włosów... normalnych, wyreguluje on pH skóry głowy. Pamiętaj, częsty gniew powoduje wypadanie włosów i ich szybsze siwienie!

JOG

Tele Tydzień 6/2011

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: złość | piękno | pielęgnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje