Reklama

Reklama

Dolina Montafon: Śnieżne szaleństwa

Jeżeli ktoś kocha narty, musi koniecznie wybrać się do Austrii. Niedaleko, a warunki do zjeżdżania są rewelacyjne. Dolina Montafon jest miejscem idealnym.

Chyba niezbyt odbiega od prawdy powiedzenie, że kogo nie stać na polskie góry, wybiera się... do Austrii. Niby dalej, niby drożej, ale po powrocie z urlopu wielu mówi, że chce tam wrócić. Nie inaczej jest z Montafon. Kto wypoczywał w tej dolinie, jest nią zauroczony. 

Narciarskie eldorado

Do przekonania niezdecydowanych fanów szusowania na deskach czy snowboardzie wystarczy kilka faktów: ponad 200 km tras zjazdowych i 100 km biegowych. 65 kolejek i wyciągów. Centrum narciarskie to sześć ośrodków, na które kupuje się jeden skipass.  

Nie tylko zimą

Dolina i jej atrakcje są najczęściej odwiedzane zimą. Kto się nie skusi na 14-kilometrowy zjazd na nartach?

Koniecznie trzeba wybrać się także na alpejski rollercoaster w Latschau. Po prawie trzech kilometrach ostrej jazdy w wózeczku na szynach, nie ma nikogo, kto wyszedłby z tej kolejki bez zastrzyku adrenaliny.

A latem można ruszyć w góry na jedną z urokliwych alpejskich tras. 

Reklama

Nie bójmy się zagranicy

Wyprawa do Austrii nie jest tania, ale warto ponieść wyższe koszty, aby mieć gwarancję niesamowitego wypoczynku. Rodakom, którzy niepewnie czują się za granicą, pomogą mieszkający i pracujący tam Polacy, których jest sporo. 

Zobacz także:

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: dolina | Monta | śnieg | narty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy