Magiczne Ogrody niedaleko Kazimierza Dolnego. Nietypowy park rozrywki na weekend

Kazimierz Dolny to jedno z ulubionych miejsc wybieranych na weekendowe wypady. 10 lat temu okolice słynnej miejscowości wzbogaciły się o jeszcze jedną atrakcję — Magiczne Ogrody. Warto je poznać w czasie pobytu w Lubelskiem. Koniecznie z całą rodziną.

Magiczne Ogrody
Magiczne OgrodyPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Rodzinne Ogrody

Magiczne Ogrody to wyjątkowe miejsce, które z każdym kolejnym sezonem przyciąga coraz więcej turystów, a jednak wciąż niewiele osób wie o jego istnieniu.

A szkoda, bo tę atrakcję Lubelszczyzny warto odwiedzić, szczególnie jeśli chcemy aktywnie spędzić czas z dziećmi. Z Lublina dojdziemy tu samochodem w niecałą godzinę, Z Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca — w kilkanaście minut autobusem komunikacji miejskiej, a mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać ze specjalnego busa, który dowozi gości ze stolicy bezpośrednio pod bramę wejściową Magicznych Ogrodów.

Cennik zdecydowanie zachęca do przyjazdu większą grupą, zapłacimy po prostu znaczne taniej. To część strategii prorodzinnej inwestora, który nie ukrywa, że oferta Magicznych Ogrodów skierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi i grup. 

Magiczne Ogrody
Magiczne OgrodyPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Ogródek Jordanowski na miarę XXI wieku

Magiczne Ogrody w Trzciankach otwarto 23 maja 2014 roku. Inspiracją dla inwestorów była koncepcja modnych niegdyś ogródków jordanowskich, w których dzieci uczyły się w otoczeniu przyrody, jednak Magiczne Ogrody to coś znacznie więcej. Nad projektem pracowało grono specjalistów od architektów krajobrazu po twórców gier komputerowych. Rezultatem ich pracy jest wyjątkowe połączenie ogrodu botanicznego z fantastyką rodem z parków rozrywki.

Magiczne Ogrody
Magiczne OgrodyPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Pierwszy w Polsce rodzinny park botaniczno-tematyczny zajmuje 18 hektarów, które obsadzono milionem roślin — kwiatów, krzewów ozdobnych i drzew. Miłośników flory ucieszy na pewno fakt, że większość okazów opatrzona jest tabliczkami z nazwą danego gatunku. Organizatorzy szczególnie dumni są z kolekcji rzadkich tulipanów. Latem zakwitają także piwonie, róże, budleje i lawenda. Szerokie ścieżki prowadzące do strumieni i wodospadów dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Magiczne Ogrody
Magiczne OgrodyPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Można też wędrować przez malownicze mostki, zaciszne zakątki i cieniste zagajniki. Możliwość podziwiania widoków oferują liczne punkty widokowe, a miłośnicy słońca mogą cieszyć się jego promieniami na plaży oraz nad stawem z tratwami.

W zielone otoczenie wpleciono elementy architektury nawiązujące do motywów z baśni — Zamek Wróżek, Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. Magiczne Fontanny pozwalają zapanować nad tryskającą wodą przy pomocy ruchów dłoni. Dzieci i dorośli spotkają też baśniowe postaci, jak skrzat zamieszkujący dziuplę drzewa, który potrafi naśladować ruchy człowieka, mówić i śpiewać.

Animatronic, bo tak nazywa się to urządzenie, wykonała amerykańska firma, która pracuje dla Disneylandu. Wszystkich postaci jest w sumie 150, na razie tylko kilkanaście z nich jest ruchomych, w przyszłości jednak, jak zapewnia inwestor, mają  poruszać się wszystkie. 

Magiczne Ogrody
Magiczne OgrodyPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Edukacja przez rozwijanie wszystkich zmysłów

Magiczne Ogrody są również pierwszym w Polsce parkiem sensorycznym. Przemyślana przestrzeń wspiera rozwój zmysłów młodych odwiedzających. Rozrywka łączy się tu z nauką rozumianą jako pobudzanie zmysłów. Specjalnie skomponowane dźwięki, zastosowanie różnych materiałów i faktur rozwija sensorykę i kreatywność.

Park nie stosuje środków chemicznych - herbicydów i pestycydów, ani nawozów sztucznych. Rodzice mogą być zatem pewni, że ich pociechy mogą wąchać i dotykać wszystkiego bez obawy o ich zdrowie.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas