Maroko - wypoczynek w baśniowej krainie

Nie musisz pocierać magicznej lampy Aladyna, żeby przenieść się do miejsca niczym z kart "Księgi tysiąca i jednej nocy". Wybierz się do Maroka i poczuj się jak w bajce.

Maroko to kraj niezwykły. Kusi nie tylko wyjątkowymi uwarunkowaniami geograficznymi (od przepięknych szczytów gór Atlas po gorący piasek Sahary i zielone oazy), lecz również − a może przede wszystkim - niesamowitą, na wskroś orientalną kulturą. Nic dziwnego, że Królestwo Maroka rokrocznie uwodzi i przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Marakesz - pozwól się zauroczyć 

Marakesz  słowo to brzmi jak magiczne zaklęcie. I słusznie, bo wystarczy je wypowiedzieć i po kilku godzinach spędzonych w samolocie, można znaleźć się w innym, baśniowym świecie.

Marakesz - czwarte co do wielkości i bodaj najpiękniejsze miasto Maroka. Urzeka swą egzotyką na każdym kroku: specyficznym zapachem, odmiennością strojów tubylców, kolorami sprzedawanych na targu produktów. Cechą wyróżniającą je spośród innych marokańskich miast jest tradycja budownicza: wszystkie budynki wzniesione zostały z czerwonej gliny lub pomalowano je na czerwono, wiele z nich posiada czerwone dachówki, a medyna otoczona jest dodatkowo rdzawo-czerwonymi murami.

Widok tego "czerwonego miasta" zapiera dech w piersiach. Ma się wrażenie, jak gdyby czas się zatrzymał, czuć cudowną, orientalną atmosferę. Marakesz spowija nić tajemnicy, czegoś nieodgadnionego. Uwodzicielskim miejscem jest serce miasta, plac Dżemaa el-Fna, na którym wieczorem spotkać można kuglarzy, bajów, jasnowidzów czy zaklinaczy węży.

Nic dziwnego, że miejsce to wpisane zostało przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Po pełnym emocji zwiedzaniu miasta warto oddać się chwili zapomnienia i spędzić niezwykle relaksujące chwile w łaźni parowej, zwanej hammam. Marakesz stanowi kwintesencję jego kultury i obyczajowości. Nie sposób opuścić Królestwo bez odwiedzenia tej baśniowej krainy.

Agadir − idealne miejsce na wypoczynek

Agadir jest najsłynniejszym marokańskim kurortem usytuowanym między Oceanem Atlantyckim a Saharą, posiadającym doskonale zlokalizowaną strefą hotelową (między plażą a centrum miasta). Turystów przyciąga tu gorący piasek, nieskończenie długie plaże, lazurowa woda, a także temperatura, która nawet w zimie nie spada poniżej 20 stopni.

To idealne miejsce zarówno dla tych, którzy marzą o błogim lenistwie i słonecznym relaksie czy długich spacerach wzdłuż nadmorskiej promenady, jak również dla amatorów sportów wodnych (m.in. windsufingu, nurkowania, jazdy na nartach wodnych, żeglowania), tenisa czy golfa. Pragnący dobrej zabawy w ciągu dnia zająć mogą się aktywnym odpoczynkiem, po zmierzchu szaleństwami w licznych dyskotekach i barach.

Każdego skuszą także zakupy w niezliczonych butikach czy na wielobarwnych bazarach, które przyciągają nie tylko bogactwem kolorów, zapachem czy orientalnymi wyrobami lecz również faktem, że na straganach można zbić cenę nawet o połowę! Cóż w tym dziwnego − nie może być inaczej w kraju, którego stolica to... Rabat.

Agadir, ze względu na usytuowanie i dobrą komunikację, jest rewelacyjną bazą wypadową. Znudzeni całodniowymi rozrywkami mogą stamtąd bez problemu udać się na zwiedzanie innych, wyjątkowych zakątków Maroka, z baśniowym Marrakeszem na czele.

Agadir jest miastem kontrastu. Z jednej strony zaskakuje nowoczesnością i − chciałoby się rzec − europejskością, z drugiej przyciąga swą egzotyką, osobliwością meczetów i arabskiej architektury, przepiękną roślinnością oraz orientalizmem. To miejsce dla tych, którzy pragną dobrze się bawić podczas urlopu, a jednocześnie móc zderzyć się z obcą kulturą.

Maroko: magiczny przedsionek Czarnego Lądu

Maroko jest wielobarwną mozaiką orientalnej kultury. Zapachy, kolory, smaki − wszystko to daje wyjątkową, niezapomnianą mieszankę pobudzającą wszystkie zmysły. Niesamowity folklor marokański i muzułmańska obyczajowość sprawią, że w Maroku poczujesz się jak w innej rzeczywistości.

Za aromatyczną kuchnią i przyjaznym usposobieniem tubylców tęsknić będziesz długo. Po powrocie z tego wyjątkowego kraju w głowie pozostaną ci przede wszystkim niesamowita feeria barw. Piękno tego kraju stanowi bogactwo kolorów na każdym kroku: od wyjątkowej roślinności, przez minigóry usypane z różnorakich przypraw, po wspaniałe sploty dywanów.

Berberyjskie wzory namalowane na twych dłoniach henną przez zasłonięte czarczafami Marokanki nie tylko przyniosą ci szczęście, ale i będą ci przypominać ten istnie zaczarowany, magiczny, pachnący mandarynkami świat.

Styl.pl/materiały prasowe

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy