Reklama

Marzą ci się beztroskie wakacje? O tym musisz pamiętać, by wyjazd był udany

Wakacje to czas, kiedy odrywamy się od codzienności, zapominamy o towarzyszących nam problemach i zwiedzamy nowe miejsca. Choć Polska ma wiele pięknych zakątków do zaoferowania, podróże za granicę mają jedną zasadniczą przewagę. Urlop w takich krajach, jak Hiszpania, Turcja czy Egipt to niemal gwarancja pięknej i słonecznej pogody. Niezależnie od tego, na jaki kierunek ostatecznie się zdecydujemy, do wakacji musimy się wcześniej przygotować, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Wakacje spędzamy na najróżniejsze sposoby. Dla niektórych urlop oznacza aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Wybierają więc górskie szlaki, by podziwiać malownicze krajobrazy i odkrywać uroki przyrody. Dla innych idealnym miejscem na relaks jest polskie morze. Jeszcze inni wakacje traktują jako pretekst do zwiedzania odległych krajów i poznawania nowych kultur. Dla części osób urlop równa się all-inclusive w hotelowym kompleksie, gdzie wszystko mają na wyciągnięcie ręki. Mimo że upodobania mamy różne, wszyscy z pewnością zgodzimy się z tym, że kluczowym elementem udanych wakacji jest bezpieczeństwo. A to oznacza, że nie obędzie się bez wcześniejszych przygotowań.

Reklama

Do dzieła, czyli przygotowania czas zacząć!

Przygotowania do wyprawy zacząć warto od sprawdzenia warunków pogodowych w miejscu, do którego się wybieramy. Zwłaszcza jeśli są to góry, gdzie pogoda bywa wyjątkowo kapryśna. Dobrym pomysłem będzie uwzględnienie najróżniejszych scenariuszy - od wysokich temperatur po ulewne deszcze. Następnie przejść można do niezbędnego sprzętu, co w dzisiejszych czasach oznacza... naładowany telefon, czy powerbank. Ale też inne pomocne gadżety, takie jak słuchawki, przenośna konsola do gier czy czytnik książek. Jeśli na wakacje udajemy się własnym samochodem, kolejnym krokiem będzie zaplanowanie trasy i sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Im mniej zaskoczy nas podczas jazdy, tym większa szansa, że szybko i bezpiecznie dotrzemy do celu.

A skoro już przy bezpieczeństwie jesteśmy... Życie pisze najróżniejsze scenariusze. Nie zawsze są one takie, jakich byśmy sobie życzyli. A wiele rzeczy dzieje się poza naszym wpływem, często w wyniku nieszczęśliwego zrządzenia losu. I choć ze zdecydowanej większości wakacyjnych wyjazdów wracamy wyłącznie z dobrymi wspomnieniami - lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej że kłopotliwe potrafią być nawet pozornie drobne incydenty, jak zatrucie pokarmowe regionalnym przysmakiem czy przeziębienie spowodowane zbyt mocną klimatyzacją. Szeroko rozumiane bezpieczeństwo powinno więc być wakacyjnym priorytetem na równi z odpoczynkiem.

Beztroskie wakacje to bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo na wakacjach rozumieć można na wiele sposobów. W górach oznacza ono, iż przed udaniem się na szlak należy poinformować kogoś bliskiego o przebiegu wyprawy i planowanej godzinie powrotu. Warto też mieć przy sobie powerbank i apteczkę, a w telefonie - zainstalowaną aplikację RATUNEK (zachęca do tego GOPR).

Z kolei nad morzem pamiętać musimy o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Wybierać strzeżone kąpieliska, przed wejściem do wody stopniowo schładzać ciało, nigdy nie pływać po alkoholu, nie skakać do wody w miejscach nieznanych - oto podstawowe z nich. Wakacyjne bezpieczeństwo to także ubezpieczenie podróżne, czyli pewność, że w razie niespodziewanych sytuacji otrzymamy niezbędną pomoc i wsparcie finansowe. Niezależnie od tego, czy odpoczywamy w kraju, czy za granicą.

Podstawową kwestią w tym zakresie jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli unijny dokument uprawniający jej posiadacza do skorzystania z pomocy lekarza lub hospitalizacji w momencie nagłej choroby bądź wypadku. Warto ją mieć, również dlatego, iż jej wydanie jest bezpłatne. Należy jednak mieć świadomość, iż zakres świadczeń, który obejmuje, pozostaje ograniczony. Pełniejsze zabezpieczenie gwarantuje ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne Podróże w LINK4

Ubezpieczenie turystyczne szybko i wygodnie zakupimy w LINK4. Łatwo też dostosujemy je do naszych potrzeb, w tym np. do czasu trwania wyjazdu. Jednocześnie już podstawowy zakres ochrony obejmuje koszty leczenia i usługi assistance. W praktyce oznacza to dostęp do badań, zabiegów ambulatoryjnych i lekarstw, a także hospitalizacji czy leczenia stomatologicznego w przypadku nagłych stanów bólowych w czasie podróży zagranicznej. W ramach ubezpieczenia podróży w Polsce Zapewnia również świadczenie w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci z ubezpieczenia NNW. Natomiast w przypadku pobytu w szpitalu rodzica bądź opiekuna, organizowana jest opieka nad dziećmi i zwierzętami, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Warto dodać, że zakres ubezpieczenia turystycznego Podróże w LINK4 można rozszerzyć. Choćby o ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego (to wypłata odszkodowania za utracone lub uszkodzone rzeczy), ale też o choroby przewlekłe. Ostatnia opcja dotyczy wszystkich tych, którzy obawiają się nagłego nasilenia dolegliwości podczas podróży zagranicznej.

Z kolei osoby uprawiające sporty wysokiego ryzyka mogą skorzystać z rozszerzenia ochrony również w tym zakresie. Wreszcie: OC w życiu prywatnym. To ubezpieczenie ma na celu zabezpieczenie przed skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Przykład? Podczas jazdy rowerem uszkadzamy zaparkowany samochód.

Jak więc widać na powyższych przykładach, ubezpieczenie turystyczne Podróże w LINK4 jest bardzo elastyczne, co oznacza, że łatwo dostosujemy je do naszych potrzeb. Również jeśli chodzi o zakup: można to zrobić zarówno w stacjonarnej placówce, jak i bez wychodzenia z domu z pomocą internetowej strony lub poprzez telefoniczny kontakt z doradcą.

materiał promocyjny
.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy