Reklama

Reklama

Miasta w kolorach tęczy

Żyć kolorowo mogą wszyscy. Ale w kolorowym mieście już tylko nieliczni. Każdy może jednak wybrać się w miejsca, które urzekają swoją barwą. Biały, różowy, a może niebieski? Wybierz z Qtravel.pl kolorowe miasto na swoją następną podróż!

Żyć kolorowo mogą wszyscy. Ale w kolorowym mieście już tylko nieliczni. Każdy może jednak wybrać się w miejsca, które urzekają swoją barwą. Biały, różowy, a może niebieski?  Wybierz z Qtravel.pl kolorowe miasto na swoją następną podróż!


1. Santorini, Grecja

Santorini to miejsce ukształtowane przez wulkaniczne erupcje. Spośród wysokich klifów wyłaniają się białe budynki, które w połączeniu z turkusem wody dają przepiękny widok. Santorini nazywane jest "wyspą wampirów". A to za sprawą odbijającej się na białych budynkach czerwieni zachodzącego słońca. Wybierając się w te strony warto więc mieć przy sobie główkę czosnku.

Qtravel.pl

2. Jaipur, Indie

Jednym z bardziej malowniczych miejsc Indii jest "różowe miasto" - Jaipur. Legendy głoszą, że miasto swój kolor zawdzięcza maharadży Ram Singh. Kazał on przemalować budynki na powitanie księcia Walii. Wybrał kolor różowy, gdyż według indyjskiej tradycji jest to kolor gościnności. 

Reklama

Qtravel.pl

3. Setenil de las Bodegas, Hiszpania
 
Setenil de las Bodegas to niesamowite białe miasto usytuowane na wzgórzach w kanonie rzeki Rio Trejo. Znajdujące się w skałach domy powodują, że miejsce wygląda  niezwykle efektownie. Jednak może to również przyprawiać o przysłowiowy ból głowy. Szczególnie tych, którzy na co dzień mają "wzgórza na głowie".

Qtravel.pl

4. Sidi bou Said, Tunezja

Jako najpiękniejsze miejsce rejonu basenu Morza Śródziemnego niewątpliwie uznać można Sidi bou Said. Niezwykle urokliwe miasto wygląda jak z najpiękniejszej pocztówki. Domy pomalowane na biało, drzwi i okiennice w kolorze niebieskim, do tego piękna architektura i niepowtarzalna roślinność. Zapierający dech w piersiach widok na morze, uroczy port i romantyczne uliczki sprawiają, że będąc w Tunezji, konieczne trzeba zobaczyć to miejsca.

Qtravel.pl

5. Chefchaouen, Maroko

Chefchaouen nazwę swoją zawdzięcza wznoszącym się ponad miasto szczytom w kształcie kozich rogów (Jebel Ech-Chaouen). Niezwykły charakter nadają temu miejscu budynki w odcieniach niebieskiego. Ta unikatowość sprawia, że jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku. Marokańska herbata, specjały tamtejszej kuchni, wąskie uliczki wśród błękitu domów zachęcają, by miejsce to odwiedzić i wracać przy każdej nadarzającej się okazji.

Qtravel.pl

6. Jodhpur, Indie

Innym "niebieskim miastem" jest Jodhpur. Domy na ten kolor malują wyznawcy boga Brahma. Podstawowa atrakcja turystyczna jest więc spacer po błękitnym starym mieście. Jednak miejsce to słynie również ze wspaniałych zabytków. Imponujący Mehrangarh Fort z widokiem na panoramę Jodhpur, pałac Umaid Bhawan oraz tamtejsze świątynie to miejsca, które zdecydowanie są godne polecenia.

Qtravel.pl

7. Piodao, Portugalia

Na stoku góry Serra do Acor znajduje się najbardziej charakterystyczna wioska  Portugalii - Piodao. Domy wykonane są z miejscowego łupka, który nadaje im brązową barwę. Utrzymane w jednej tonacji budynki są uosobieniem ładu i porządku, jaki panuje w miasteczku.

Qtravel.pl

8. Longyearbyen, Norwegia

W miejscu, gdzie żyją niedźwiedzie polarne i niemal przez cały rok panuje zima, wyłaniają się domy w rożnych odcieniach pomarańczy. Ociepla to surowy wizerunek miasta Longyearbyen, w którym temperatura zimą spada nawet do minus 46°C.

Qtravel.pl

9. Izamal, Meksyk

Zwane "żółtym miastem" . To atrakcyjne turystycznie miejsce niegdyś zamieszkane było przez majów. Spacerując tamtejszymi uliczkami podziwiać można pozostałości po majańskich piramidach, malownicze fasady oraz kamienne kościoły.

Qtravel.pl

10. Collonges le Rouge, Francja

Collonges le Rouge miasteczko bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i bardzo ... czerwone. Domy wybudowane są z czerwonej cegły, co nadaje miejscu urokliwy klimat. Nie bez powodu więc miasteczko należy do stowarzyszenia Les Plus Beaux Villages de France czyli "najpiękniejszych wiosek Francji".

Qtravel.pl

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kolor | podróże | turystyka | miasta | Azja | Europa | Afryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama