Reklama

Reklama

Miejsca na Bałkanach, które trzeba zobaczyć

Są miejsca na Półwyspie Bałkańskim, które zapierają dech w piersiach. Prezentujemy kilka z tych, które przypadną do gustu każdemu, nawet najwybredniejszemu turyście.

Kanion Osum w Albani jest doskonałym miejscem dla osób, które lubią adrenalinę. W niektórych miejscach osiąga wysokość do 100 m i jest idealny do uprawiania raftingu. Zatem, jeśli wybraliśmy aktywny wypoczynek, nie możemy zrezygnować z tego miejsca.

Sveti Stefan to miejsce porównywalne chyba tylko do francuskiego zamku na wyspie Mont Saint Michel. Sveti Stefan ma podobny układ. Jest to miasto-hotel w Czarnogórze położone na skalistym półwyspie. 

Obecnie jest kompleksem wypoczynkowym, odwiedzanym przez najbogatszych gości z całego świata. Mimo to, jest wyjątkowym miejscem do podziwiania, czy fotografowania.

Reklama

Bałkany nie odstępują tak urokliwym miejscom, jak choćby Włochy. Chorwaci mają tzw. Pulską Arenę - to odpowiednik rzymskiego Koloseum, gdzie przy niezwykłych choreografiach świetlnych odbywają się między innymi koncerty i widowiska.

Albania zachęca turystów dzięki Syri i Kalter. Są to źródełka z niebieską, wręcz turkusową i przezroczystą wodą. Są doskonałym miejscem do nurkowania. Miejsce jest niestety słabo oznakowane więc ciężko tam dotrzeć.

Kąpiel w rzece, która wnosi się i opada dzięki licznym wodospadom możliwa jest w Chorwacji, dokładniej w Dalmacji. Park Narodowy Krka chroni wodospady ulokowane na środkowym i dolnym biegu rzeki Krka. Mimo, że jest to obszar chroniony, turyści mogą korzystać z kąpieli w rzece.

Belgrad w Serbii jest jednym z najstarszych z miast Europy. Każdy turysta przejeżdżający przez to miasto nie może ominąć twierdzy Kalemegdan i Bazyliki św. Sawy, będącej największą cerkwią na świecie. Tuż przed świątynią stoi pomnik Jerzego Czarnego.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje