Reklama

Reklama

Nie tylko Kraków. Jakie miejsca warto odwiedzić w Małopolsce?

Nie samym Krakowem Małopolska stoi. Poza tym pięknym historycznym grodem w województwie znajdziemy niejedno piękne i warte poznania miejsce.

Klasztor i święty obraz we wsi Szczyrzyc

W powiecie limanowskim niedaleko Tymbarku warto odwiedzić wieś Szczyrzyc. Tutaj w kościele Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława wisi się cudowny obraz Matki Boskiej. Zaraz obok niego znajdują się zabudowania, jednego z dwóch istniejących w Polsce, klasztoru cystersów i Klasztorny Browar. Szczyrzyc to doskonały cel wycieczki dla wszystkich, którzy cenią sobie długie, spokojne spacery.

Muzeum w Limanowej

U podnóża Łysej Góry usadowiła się miejscowość Limanowa. Za wyjątkowy klimat tego miejsca odpowiada piękna zabytkowa architektura domów, kościołów i lokalnych kapliczek. Obowiązkowym punktem naszej wycieczki do Limanowej powinno być z pewnością Muzeum Ziemi Limanowskiej - Dworek Marsów i Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Nie brakuje tu też pięknych krajobrazów, rozbudowanej sieci szlaków rowerowych, a także wyciągu na Łysą Górę, który największą atrakcję stanowi dla miłośników narciarstwa.

Reklama

Raj dla narciarzy w Kasinie Wielkiej

Kasina Wielka znajduje się w Beskidzie Wyspowym u podnóża Lubogoszczy i Śnieżnicy. Miłośnicy przyrody i pieszych wycieczek odnajdą tu przez wszystkie miesiące w roku wspaniałe trasy widokowe, natomiast zimą Kasinę Wielką docenią najbardziej narciarze, ze względu na wiele znajdujących się tutaj stoków. Turyści zainteresowani architekturą i koleją mogą tu zobaczyć zabytkową stację z 1884 roku i kościół św. Magdaleny.

Uroczy Tymbark

Tymbark to piękne i urokliwe miejsce w Małopolsce, którego największą atrakcją są rozległe lasy. Miejscowość jest wymarzona do aktywnego wypoczynku, kusi wielością ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych - w tym również szlaku papieskiego. Tymbark leży u podnóża trzech gór, co czyni go wyjątkowo malowniczym miejscem, pełnym zapierających dech w piersiach krajobrazów. Łatwo tu dojechać nie tylko z Krakowa, ale też z Katowic, Zakopanego i Nowego Sącza.

Czarna Góra zyskuje w oczach turystów

Czarna Góra położona w Bukowinie Tatrzańskiej z roku na roku rozbudowuje swoją bazę noclegową. Nic w tym dziwnego - ośrodki narciarskie, liczne trasy rowerowe i spacerowe, zabytki budownictwa ludowego to atrakcje, które docenia coraz więcej turystów. Choć od Zakopanego Czarna Góra oddalona jest o zaledwie 20 km, to zgiełk i sezonowy tłok są tu zdecydowanie mniejsze.

Spokój w Nowicy

Nowica leży w Beskidzie Niskiem nad potokiem Przysłup, u podnóża Magury Małastowskiej. Turyści nie przybywają tu tłumnie, można więc liczyć tu na spokojny wypoczynek na łonie przyrody. A widoki w okolicach Nowicy są naprawdę piękne i warte poznania. 

Rezerwat w Tylmanowej

W okolicy Tylmanowej położone są między innymi Pieniny, Gorce, Beskid Śląski. Miłośników natury kusi też rezerwat krajobrazowy Kłodne nad Dunajcem, w którym można podziwiać strome zbocze Dunajca i stoki Wyśniej Góry i Kotlin. Blisko miejscowości możemy też skorzystać z toru wodnego do kajakarstwa górskiego.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Małopolska | województwo małopolskie | turystyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy