Reklama

Reklama

Odkryj niezwykłą Kalabrię

Piękne plaże, strome góry i malownicze miasteczka. Do tego mili ludzie i rejony, które nie znają tłumów turystów. Brzmi bajecznie? Tak tam jest.

Kraina na krańcu włoskiego buta wciąż nie jest zbyt popularna wśród turystów, stąd jej nazwa „terra da scoprire”, czyli ziemia do odkrycia.

Położona między Morzem Jońskim i Tyrreńskim, oddzielona od Sycylii zaledwie Cieśniną Mesyńską jest idealnym miejscem dla tych, którzy od wypoczynku oczekują dzikiej natury, pięknych widoków, lokalnego folkloru, błogiego lenistwa na plaży po męczącej wyprawie w góry i spokoju.

Skały i morze

Miasteczka osadzone na skałach u podnóża gór, strome klify, różnorodne plaże i krystaliczna woda. Tak można opisać tę malowniczą krainę. Podobnie jak całe południe Włoch, Kalabria jest dość biednym regionem, ale dzięki słabo rozwiniętemu przemysłowi może się pochwalić nieskażoną przyrodą.

Reklama

Kto szuka wygód i klasycznego wypoczynku, powinien trzymać się nadmorskich miejscowości. Wśród nich najpiękniejsza jest Tropea. Ale jeśli kochasz naturę i chcesz poznać prawdziwe Włochy, musisz udać się w głąb lądu, w dziki i górzysty środek regionu. Wodospady, jeziora, piękna przyroda. Raj!

IK

Informator

Dojazd: Polska ma dużo połączeń lotniczych do Włoch. Aby dostać się do Kalabrii, można wybrać lot do Reggio Calabria z przesiadką w Rzymie.

Podróżowanie po Kalabrii: Najwygodniej jest się przemieszczać pociągiem. Trakt kolejowy ciągnie się nad samym morzem wzdłuż całego kalabryjskiego wybrzeża Morza Tyrreńskiego i Morza Jońskiego.

Kiedy jechać: Idealnym czasem na wakacje w tym regionie jest maj i czerwiec, kiedy temperatury nie przekraczają 30°C. Lipiec i sierpień są najgorętszymi miesiącami.

Ciekawostki: Mieszkańcy używają dialektu calabrese, czyli mieszanki włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, łaciny i arabskiego.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy