Praktyczne porady dla podróżujących

Wybierasz się na krótki urlop, a może marzysz o długich wakacjach? Z pewnością chętnie odwiedzisz nowe miejsca. Nie musisz jednak wydawać majątku, aby podziwiać odległe zakątki. Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz wycieczkę. Poniżej przygotowaliśmy garść praktycznych porad, które sprawią, że podróżowanie okaże się jeszcze przyjemniejsze i mniej kosztowne.

Zarezerwuj bilet, gdy nadarzy się okazja!

Ceny biletów lotniczych zmieniają się niemal codziennie. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, lecz niektóre z nich pojawiają się w limitowanych ilościach, przez co dostępne mogą być tylko kilka godzin. Jak je wychwycić? Najlepiej z pomocą specjalnych stron, które zbierają propozycje z większości linii lotniczych. Niemal każdego dnia, umieszczane są na nich ciekawe oferty. Jeśli jedna z nich nas zainteresuje, to nie ma co się wahać, tylko od razu trzeba przejść do rezerwacji biletów.

Podróż w grupie

Podróże w pojedynkę z pewnością mogą okazać się niezwykle pouczające, jednak pod względem kwestii finansowych lepsze rozwiązanie stanowi podróż w grupie. Po pierwsze, mamy wówczas możliwość ograniczenia wydatków poniesionych na transport. Zamiast pociągiem, na lotnisko możemy wybrać się samochodem. Z pewnością będzie to rozwiązanie znacznie bardziej wygodne. Auto zostawiamy wówczas na strzeżonym parkingu, przykład stanowić może parking lotnisko Balice, którego szczegółową ofertę i cennik sprawdzimy pod adresem https://orangeparking.pl/. Na miejscu także możemy wynająć auto, aby podziwiać odległe zakątki.

Mniejszy bagaż

Oferta tanich linii lotniczych uległa znacznej zmianie, przez co wprowadzone zostały dodatkowe koszty za mniejszy bagaż, które jeszcze do niedawna można było ze sobą zabrać w cenie biletu. Jeśli więc zależy nam na oszczędnościach, to najlepiej spakować się w bagaż podręczny, czyli niewielki plecak. Gdy potrzebujemy nieco więcej miejsce, to zastanówmy się nad wykupieniem jednego bagażu rejestrowanego na kilka osób, np. dwie lub trzy.

Korzystaj ze zniżek

W wielu krajach do dyspozycji mamy specjalne karty i kupony turystyczne, które uprawniają do promocyjnego zakupu biletów na komunikację miejską czy też wejście do najważniejszych atrakcji. Jeśli dobrze poszukamy, to możliwe że znajdziemy także ciekawe propozycje na tanie posiłki. Jedną z nich stanowi tzw. happy hour co oznacza, że w wybranych godzinach, zjemy lunch w niższej cenie.

Podróżowanie nie musi być drogie jeśli odpowiednio zestawimy nasze wydatki i koszty, a następnie pomyślimy, z czego możemy zrezygnować. Jak się okazuje, w większości przypadków bardziej opłacalne będzie podróżowanie w grupie. Organizację wyjazdu warto przy tym rozpocząć z przynajmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem. 

 

materiały prasowe

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy