Reklama

Pułapka w Chorwacji. Żerują na nieświadomych turystach

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży wśród Polaków. Rocznie wybierają się tam tysiące rodaków, którzy poszukują odpoczynku i pięknych widoków. Zdecydowana większość udaje się tam samochodem. To właśnie ich ostrzega ambasada RP w Zagrzebiu.

Nieuczciwe firmy żerują na przebywających w Chorwacji turystach. Niestety, na oszustwo daje się złapać coraz więcej kierowców, którzy niczego nieświadomi, muszą słono zapłacić.

Pułapka na turystów w Chorwacji

Położenie Chorwacji jest idealnym pretekstem do tego, aby na wakacyjny wypoczynek wybrać się tam samochodem. Zanim jednak zaczniemy myśleć o słonecznej pogodzie, pięknych krajobrazach i odpoczynku, dobrze przygotujmy się do podróży.

Przy okazji wyjazdu własnym środkiem transportu należy pamiętać o ubezpieczeniu, aby w trakcie podróży nie paść ofiarą nieuczciwych firm.

Reklama

Zobacz również: Nowe zasady i stawki w sanatoriach. Ile kosztuje pobyt w 2022 roku?

Chorwacka ambasada ostrzega

"W przypadku konieczności skorzystania z usług pomocy drogowej w Chorwacji zalecamy uważne zapoznanie się z warunkami posiadanej polisy ubezpieczeniowej i wcześniejszy kontakt ze swoim ubezpieczycielem w celu ustalenia kroków, które należy podjąć w sytuacji awarii na trasie" — tłumaczą pracownicy ambasady.

Co więcej, czujnym należy być także w momencie, w którym pomoc drogowa jest już na miejscu. Jak zaznacza ambasada w Zagrzebiu warto upewnić się, czy firma rzeczywiście przyjechała na wezwanie. Coraz częściej zdarza się bowiem, iż firmy "polują" na klientów, szukając łatwego zarobku.

Zobacz również: Zdrowotne właściwości bursztynu. Prosty sposób na wykorzystanie "bałtyckiego złota"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | wakacje 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy