Reklama

Reklama

Rodzinny skok do wody

Dzień Dziecka już za chwilę... Może w tym roku zamiast kolejnej zabawki podarować maluchowi wspólne rodzinne emocje? Wyjazd do aquaparku to szansa na niezapomniane chwile spędzone z bliskimi. Które europejskie parki wodne są najlepsze? I jakich atrakcji można się w nich spodziewać?

Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl sugeruje, by wizytę w parku rozrywki połączyć z małym rodzinnym wypoczynkiem, korzystając z tego, że w tym roku Dzień Dziecka wypada podczas długiego weekendu.

Cypr

Zatem, może rodzinna wyprawa na Cypr i wizyta w jego największym aquaparku - Fasouri Watermania w sąsiedztwie miejscowości Limassol? Park istnieje od dawna - 1999 roku - i przez lata swojego działania nieustannie był rozbudowywany o nowe atrakcje. Zostało to nagrodzone w 2007, gdy otrzymał on tytuł jednego z najlepszych parków wodnych w Europie.

Mali i duzi mogą się tu bawić na 30 zjeżdżalniach. Jakich? Na odważnych czekają "Czarne Dziury" i "Kamikaze". Na te atrakcje decydują się nieliczni, ale są i takie, które umożliwiają zorganizowanie rodzinnych zawodów: rajdów pontonowych, skoków na pływających "plasterkach pomarańczy" czy wspinaczek po ścianie.

Reklama

Można tez "popracować" nad zawrotami głowy w wirującej misce z wodą - "Probowl". Park przeznaczony jest zarówno dla osób, którym zależy wyłącznie na rozrywce, jak i dla tych które chciałyby popracować nad swoją kondycją fizyczną. Czynny jest od około połowy kwietnia do połowy października, w godzinach od 10 do 17 (latem do 18). Dorośli płaca za wstęp 29 euro, a dzieci 16 euro.

 

Majorka

Jak nie Cypr, to może inna wyspa? Majorka? Czemu nie! Najlepszy tamtejszy aquapark to Aqualand w El Arenal. Super miejsce dla miłośników adrenaliny, co oznacza, że dobrze będą się tu bawiły rodziny ze starszymi dziećmi. Nazwy atrakcji mówią same za siebie: "Kamikaze", "Czarna dziura", "Szalona jazda", czy "Harakiri".

Część zjeżdżalni posiada podwójne tory więc rodzinne wyścigi są jak najbardziej możliwe. Jeżeli ktoś jest zainteresowany surfingiem i już coś wie o tym sporcie, bądź też ma ochotę spróbować w nim swoich sił, tu ma taką możliwość. W parku stworzono specjalną Plażę Surferów, ze sztucznymi falami, które umożliwiają pływanie na desce, niemal jak na Hawajach.

Jeżeli ktoś zdecyduję się na wizytę tu z mniejszym dzieckiem, to ma do dyspozycji atrakcje mini parku - "Rzeki Colorado". Park jest otwarty od maja do września, bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 24 euro, a dla dziecka 16 euro. 

Barcelona

Park wodny Marineland Catalunya w Barcelonie różni się mocno od innych tego typu miejsc w Europie. Przede wszystkim ze względu na to, że na jego terenie znajduje się również delfinarium, zatem szaleństwa na zjeżdżalniach to tylko część atrakcji. W czasie zwierzęcych występów organizowanych na terenie parku można podziwiać umiejętności delfinów i lwów morskich, są też osobne występy, podczas których prezentowane są umiejętności ptaków egzotycznych, wśród gatunków są też i te zagrożone wyginięciem.

Na terenie parku można również zobaczyć inne zwierzęta m.in. wydrę, pingwiny i kilkanaście gatunków ptactwa. Warto zwrócić uwagę na godziny karmienia, dla dzieci poznawanie zwyczajów żywieniowych zwierząt może być ciekawym doświadczeniem. W delfinarium prowadzone są też zajęcia edukacyjne umożliwiające m.in. wcielenie się w rolę opiekuna zwierząt.

Ponieważ nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać, najpierw należy wysłuchać krótkiego wykładu, a dopiero potem można sprawdzić, jak nabytą wiedzę wykorzystać w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami. A sam aquapark? Jest tu wszystko! Na miłośników adrenaliny czeka "Kamikaze", "Czarna dziura", "Bumerang" i "Tornado".

Dla najmłodszych została wydzielona specjalna strefa z małymi zjeżdżalniami i płytszymi basenami. Całe rodziny mogą organizować wyścigi na takich zjeżdżalniach jak: "Anakonda", "Twister", "Szalona jazda" czy "Super slalom", na każdej z nich są przynajmniej dwa tory więc zorganizowanie zawodów jest bardzo proste. Aquapark otwierany jest w maju każdego roku i czynny jest siedem dni w tygodniu w godzinach 10 - 17.30 (w weekendy do 18.30). Bilety kosztują 27 euro dla osoby dorosłej i 19 euro dla dziecka - uwaga! rezerwacja biletów przez internet umożliwia zakupienie wejściówek w nieco niższych cenach.

WłochySzereg niezwykłych atrakcji oferuje też włoski aqua park Canevaworld. Część zjeżdżalni jest zbliżona do tych znanych z innych europejskich parków - jak "Kamikaze" czy "Czarna dziura", ale nie wszystkie. Nowością jest zjeżdżalnia otwarta w roku 2012 - "Stukas", na której śmiałkowie skaczą z 38 metrowej wieży i pędzą z zawrotną prędkością, właściwie pionowo w dół.

Ciekawą atrakcją są też skoki na falach i spadanie na nich w dół z różnych wysokości, wszystko to w ramach połączonego ze sobą szeregu zjeżdżalni. Chcąc dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę adrenaliny można też popływać w "Zatoce Rekinów". Odpoczynku natomiast można zaznać w jacuzzi, basenach czy też wylegując się na pontonie na rzece o wolnym nurcie - tzw. "Leniwej rzece". Najmłodsi mogą poszukać skarbu w pirackim statku, tam też przygotowane są dla nich małe zjeżdżalnie, liny do wspinaczki i inne atrakcje. Wszystko to ma charakter wyspy karaibskiej, z prawdziwymi palmami, plażą i dużym basenem, generującym falę morską. 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: aquapark | podróże | turystyka | wypoczynek | Włochy | Cypr | rodzina | Dzień Dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy