Reklama

Reklama

Siquijor. Wyspa marzeń na Filipinach

Daj się uwieść pustym plażom, wodospadom, różnobarwnym motylom i mocnym wrażeniom!

Siquijor jest jedną z ponad 7 tys. wysp Filipin, położoną w centralnym regionie Visayas. Najłatwiej dostać się tutaj, lecąc do stolicy kraju Manili, a następnie lokalnymi liniami lotniczymi do Dumaguete, skąd czeka cię już tylko godzinny rejs promem na wyspę.

Po trudach podróży wypocznij na hamaku pod palmą na jednej z rajskich plaż – pokrytej śnieżnobiałym piaskiem Paliton, koralowej i ozdobionej wielkimi głazami Kagusuan. Na spragnionych mocnych wrażeń czeka plaża Salagdoong, która oferuje możliwość skakania do turkusowej wody z kilkumetrowych klifów.

Reklama

Koniecznie wybierz się też zobaczyć tutejsze wodospady – wysoki Lugnason albo trzypoziomowy Cambugahay. Tworzą one naturalne laguny i baseny, idealnie nadające się do popływania. Siquijor uznawana jest za wyspę magiczną.

Niektórych Filipińczyków przepełnia strachem ze względu na mieszkających w górach szamanów, którzy przygotowują specjalne eliksiry i odprawiają uzdrawiające rytuały. Mieszkańcy wierzą również, że kilkusetletnie ogromne drzewo Balete jest zamieszkane przez duchy.

Jeśli nie boisz się gości z zaświatów, spędź chwilę w cieniu jego konarów, mocząc nogi w sadzawce. Jeżeli nie masz klaustrofobii, wybierz się na eksplorację jaskini Cantabon, wewnątrz której podziwiać można formacje stalaktytów i stalagmitów oraz podziemne komnaty.

Do jaskini wchodzi się z przewodnikiem, który zaopatrzy cię w kask i latarkę. Przygotuj się na to, że momentami trzeba będzie się czołgać, przeciskać przez szczeliny albo brodzić po pas w wodzie.

Wielbicielom fauny i flory spodoba się wizyta na farmie motyli. Powstał tam ogród botaniczny, w którym oprócz egzotycznych kwiatów, zachwycają fruwające nad głowami i mieniące się wieloma odcieniami kolorów okazy motyli. Zgromadzono ich tu kilkadziesiąt gatunków, niektóre osiągają spektakularne rozmiary!

Niedawno na wyspie otwarte zostało przez prywatnego pasjonata muzeum Marelle's, które prezentuje imponujący zbiór pochodzących z Filipin muszli. Wystawa oferuje również możliwość obejrzenia filmów z podwodnego świata i kolekcji znaczków pocztowych o tematyce marynistycznej.

Z Siquijor wybierz się łódką na całodzienną wycieczkę na pobliską wysepkę Apo. Po dotarciu na miejsce czeka cię lunch i niezapomniany snorkeling, czyli pływanie z maską oraz fajką z zamieszkującymi pobliską rafę żółwiami, a dla posiadających certyfikaty nurkowanie z akwalungiem w jednym z lokalnych centrów nurkowych.

Na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie jaki sposób podróżowania i spędzania czasu wybierzesz, na każdym kroku spotykać cię będzie uśmiech i życzliwość mieszkańców.

Warto odwiedzić to miejsce teraz, gdy nie jest jeszcze bardzo popularne wśród turystów i wciąż mamy dużą szansę spędzić dzień na pięknej pustej plaży dla siebie na wyłączność.

Olga i Norbert Wojtokasowie

Na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy