Reklama

Teneryfa. Pogodna wyspa wiecznego lata

Są miejsca na świecie, i to nie tak daleko, gdzie słońcem możemy się cieszyć przez cały rok. Jedno z nich to Teneryfa, największa wyspa należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Legenda mówi, że jest ona częścią mitycznej Atlantydy, krainy, którą kilka tysięcy lat temu tworzyły wyspy szczęśliwe, rozciągające się od Egiptu po Amerykę Południową. Część z nich została zatopiona przez wody Oceanu Atlantyckiego. Jak w każdej legendzie, także w tej może się kryć ziarnko prawdy.

Naukowcy odkryli na Wyspach Kanaryjskich piramidy, które mogą świadczyć o obecności na nich cywilizacji Atlantów. Na Teneryfie piramidy można zobaczyć w miejscowości Güimar. Lecz to niejedyne jej atrakcje.

Warto zwiedzić park narodowy Teide z górującym nad wyspą wulkanem. I wpaść do malowniczych starych miasteczek La Orotava czy La Laguna, by skosztować miejscowych specjałów, np. paeli z owocami morza.

Reklama

Przez całą dobę tętni życiem stolica Teneryfy Santa Cruz. Wyspa słynie z malowniczych plaż. Najpiękniejsze to: Playa de Las Teresitas, Playa de Las Vistas, Playa de Troya i Playa de Las Américas.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy