Reklama

Reklama

Warszawa w pierwszej piątce miast, które zachwycają nocą

Gdy zapada zmrok i miasta zaczynają błyszczeć blaskiem latarni, neonów i ulicznych świateł, odkrywają swoje drugie równie piękne oblicze. Okazuje się, że te, które w nocnej scenerii zachwycają najbardziej to Paryż, który nie bez kozery nazywany jest miastem świateł, a także Londyn, Ateny, Rzym i Warszawa.

O zbadanie tego, które z 253 miast na świecie, cieszą oko nie tylko za dnia, ale zachwycają także w nocy pokusiła się sieć hoteli Premier Inn, należąca do przedsiębiorstwa Whitbread. Analitycy przedsiębiorstwa na podstawie hasztagu "citybynight", którym posługiwali się użytkownicy Instagrama, stworzyli ranking miast, które zasługują na miano miast pięknie prezentujących się w nocnej scenerii.

W światowym rankingu na pierwszym miejscu znalazł się Paryż, który zachwyca pięknie rozświetloną Wieżą Eiffla, a uroku dodają mu także pięknie rozświetlone uliczki, jak i charakterystyczne zabytki jak Luwr czy cieszący oko Moulin Rouge. Według obliczeń analityków Paryż, znacznie wyprzedził konkurencję liczbą miliona hasztagów. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Londyn, któremu przypisano 231 tys. hasztagów "citybynight". To jedynie pokazuje, z jaką przewagą Paryż wzniósł się na szczyt zestawienia. Liczba 182 tys. hasztagów przyczyniła się do tego, że na podium znalazło się również miejsce dla Aten.

Reklama

Pierwszą piątkę zestawienia zamykają Rzym (174 tys. hasztagów) i Warszawa (160 tys. hasztagów). Stolica Polski niewątpliwie zachwyca pięknymi neonami, które konsekwentnie giną z przestrzeni miejskiej, wciąż stanowią jej barwną, świetlistą ozdobę. Aby w pełni cieszyć się nocną panoramą miasta, warto udać się na "praski" brzeg Wisły i podziwiać widok z wciąż wyróżniającym się Pałacem Kultury i Nauki. To duże wyróżnienie dla Warszawy, która w światowym rankingu wyprzedziła m.in.: Dubaj (7. miejsce), Berlin (10. miejsce), Nowy Jork (13. miejsce), Tokio (17. miejsce). 

Zobacz również:

Sylwester 2021. Top 8 miejsc w Polsce, w których warto go spędzić

Gdzie na narty w Polsce. Top 3 najlepszych stoków narciarskich

Łódź doceniona. Mieszkańcy mogą być dumni

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | warszawa nocą

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy