Reklama

Reklama

Wojciechowska poleca atrakcję u sąsiadów. Zdjęcie to prawdziwy hit!

„Takie skarby natury u naszych czeskich sąsiadów. Skałka nazywa się Dablova prdel, czyli Diabelska Dupa i znajduje się w tzw. Czeskiej Kanadzie” – napisała na swoim Instagramie Martyna Wojciechowska. I choć nazwa atrakcji może wydawać się dość frywolna, zdjęcie towarzyszące wpisowi rozwiewa wszelkie związane z jej pochodzeniem wątpliwości.

 Martyna Wojciechowska to jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek. Jej programy, książki i treści publikowane w mediach społecznościowych niezmiennie cieszą się popularnością, dla wielu Polaków stając się inspiracją do samodzielnego odkrywania świata.

Choć Martyna Wojciechowska ma na swoim koncie wycieczki do najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi, nie zapomina również o atrakcjach, które czekają "tuż za rogiem", a precyzyjniej mówiąc: po sąsiedzku. Ostatnio na swoim Instagramie wspomniała o dość nietypowym miejscu, które można odwiedzić w Czechach.

Reklama

Miejscem tym jest Dablova prdel, czyli w tłumaczeniu na język polski "Diabelska Dupa" (choć niektórzy opowiadają się za nieco łagodniejszym przekładem  - "Tyłek Diabła"). Atrakcja o tej intrygującej nazwie to nic innego, jak zaokrąglona formacja skalna, która za sprawą podłużnego pęknięcia przybrała, jednoznacznie kojarzący się kształt.

Zresztą, zobaczcie sami:

Czeska Kanada - niezwykłe miejsce u naszych sąsiadów

Gdzież znajduje się ten nietypowy głaz? Dablova prdel można zobaczyć w tzw. Czeskiej Kanadzie - malowniczym zakątku, położonym zaledwie kilka kilometrów od granicy z Polską.

To idealne miejsce nie tylko dla miłośników pieszych i rowerowych wycieczek, ale również dla tych, którzy interesują się architekturą. Do najsłynniejszych obiektów Czeskiej Kanady należą: Zámek Landštejn i pałac Červená Lhota. Oprócz nich, warta zobaczenia jest też zabudowa miejska, w której nie brakuje renesansowych kamieniczek, których fasady zdobione są na najróżniejsze sposoby.

Może więc, następnym razem udając się na wycieczkę do Pragi, warto zajrzeć na kilka godzin do tego intrygującego miejsca? 

 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Martyna Wojciechowska | Czechy | czechy atrakcje turystyczne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy