Reklama

Reklama

Zew się budzi: Nietypowy pomysł na czerwiec w Bieszczadach

Piesze wędrówki, wyprawy rowerowe, zwiedzanie rezerwatów przyrody, wieczory przy ognisku. Te wszystkie atrakcje w Bieszczadach wszyscy znają bardzo dobrze. Ale ci, którzy szukają odmiany połączonej z odrobiną szaleństwa i dużą dawką dobrej muzyki, też znajdą coś dla siebie. 24 czerwca rusza festiwal Zew się budzi.

Co można robić Bieszczadach? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Można chodzić po górach, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Tarnica, Połoniny, Rawki, Smerek niezmiennie zachęcają swoim pięknem.

Można wybrać jeszcze bardziej wyczynową formę aktywnego wypoczynku i wskoczyć na rower albo spróbować spływu pontonowego. 

Trudno też wyobrazić sobie wypad w Bieszczady bez odwiedzin w parku narodowym lub obcowania z naturą w którymś z rezerwatów przyrody.

Jest jeden ciekawy sposób na spędzenie czasu w Bieszczadach, na który warto zwrócić uwagę. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią do Cisnej powraca jedyny w swoim rodzaju festiwal muzyczny, Zew się budzi.

Reklama

Dlaczego jedyny? Przede wszystkim dlatego, że w okolicy nie ma drugiego takiego takiego wydarzenia. Rzadko też zdarza się, żeby festiwal zaczynał się o świcie, wraz z pierwszymi promieniami słońca. 

Bo choć to dopiero trzecia edycja Zew się budzi, to otwarcie imprezy o brzasku stało się już tradycją. Choć wymaga to niemałego poświęcenia, chwila ta warta jest ceny, jaką trzeba zapłacić za wyrwanie się ze snu dosłownie skoro świt.

Oficjalny start festiwalu planowany jest na 25 czerwca, ale już dzień wcześniej, 24 czerwca będzie można szansa, aby spotkać się na wspólnym jam session. Wydarzenie potrwa do 27 czerwca. W tym czasie na scenie wystąpią między innymi Maria Peszek, Voo Voo, O.S.T.R. czy KSU.

Cisna to miejscowość z dość dużą bazą noclegową, więc nie powinno być problemem ze znalezieniem miejsca do spania, o ile tylko zabierzemy się za to odpowiednio wcześnie. 

Jeśli jednak ktoś chce poczuć prawdziwy klimat festiwalu, to organizatorzy oczywiście udostępniają dla uczestników wydarzenia pole namiotowe otwarte od 24 czerwca od godziny 12:00 do 28 czerwca, również do 12:00.

Dokładne informacje na temat line-upu, bilet i regulamin pola namiotowego dostępne są na stronie organizatora, zewsiebudzi.pl.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZEW się budzi | Bieszczady | festiwale

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy