Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Fryzury na upały

W gorące dni marzysz o obcięciu włosów? Wilgoć sprawia, że twoja fryzura jest nastroszona? Podpowiadamy, jak okiełznać włosy i jednocześnie wyglądać efektownie!

Z długich stwórz awangardowy kucyk

W gorące dni warto odsłonić kark. Znudził ci się klasyczny kucyk i koczek w stylu baletnicy? Skopiuj fryzurę Reese Witherspoon. Przygotuj gumkę, kilka wsuwek i dwie spinki do włosów. W wilgotne włosy wgnieć trochę pianki, żeby lekko je usztywnić.

Po wysuszeniu zaczesz włosy w wysoki kucyk. Po złapaniu włosów gumką możesz ją ukryć pod pasmem włosów, które podepniesz wsuwką.

Pierwszą spinkę przypnij kilkanaście centymetrów poniżej gumki - nie rób tego zbyt ściśle, włosy powinny lekko odstawać od głowy.

Włosy na wysokości karku przytrzymaj palcem i owiń na nim ku górze, tworząc pętlę. Przełóż jej końce poniżej spinki, pod włosami, które przytrzymuj i podepnij wsuwkami. Poniżej podpiętego pasma wepnij drugą spinkę, która jeszcze lepiej przytrzyma włosy.

Reklama

Utrwal fryzurę lakierem.

Krótkie fantazyjnie podepnij wsuwkami

To właśnie krótkie włosy najtrudniej okiełznać latem. Mają one często tendencję do puszenia się, a bezproblemowa zazwyczaj stylizacja nie pomaga.

Weź przykład z Sarah Poulson. Zrób z boku przedziałek, zaczesz włosy na gładko i utrwal pastą lub pomadą.

Za uszami i z tyłu głowy wepnij kilkanaście wsuwek, które nie tylko utrzymają włosy w ryzach, ale także sprawią, że fryzura będzie wyglądać nowocześnie i intrygująco.

Polecamy też stosowanie szamponu nawilżającego i takiej odżywki - włosy nawilżone rzadziej "łapią" wilgoć, a tym samym mniej się puszą.

Z półdługich zrób dwa koczki

Z włosów półdługich często trudno zrobić kucyk. Dlatego warto skorzystać z pomysłu na uczesanie Kate Mary.

Zacznij od zrobienia przedziałka od ucha do ucha z tyłu głowy. Górną część włosów zaczesz gładko (okiełznać je pomoże ci np. żel do włosów).

Złap włosy gumką tak, jak to robisz przy robieniu kucyka, ale nie przeciągaj pasm do końca, by powstał koczek. To samo zrób z dolną częścią włosów.

Fryzurę utrwal lakierem.

SHOW 16/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy