Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Powabny dekolt

​Dodaje uroku, kiedy jest jędrny i zadbany. Pielęgnuj go czule, bo najszybciej zdradza wiek. Czy wiesz, jak to robić?

Szyja i dekolt starzeją się szybciej, ponieważ skóra jest na nich cienka i niemal pozbawiona tkanki podskórnej i gruczołów łojowych. Dlatego szybko staje się pomarszczona i traci jędrność. 

Jeśli śpisz na brzuchu lub na boku, pewnie zauważyłaś, że twój dekolt po przebudzeniu jest "pognieciony" i stopniowo się wygładza. Dlatego warto spać na wznak, a przed snem, podobnie jak na twarz i szyję, nakładać na niego odpowiedni kosmetyk. 

Codzienna pielęgnacja dekoltu musi być równie lub bardziej troskliwa niż twarzy - na dzień nałóż lekkie serum np. z witaminą C i krem nawilżający z filtrem (ochrona UV jest bardzo ważna!), a na noc - preparat z retinolem i odżywczy krem, ale niezbyt gęsty, bo delikatna skóra źle wchłania kremy o ciężkiej konsystencji. 

Reklama

Raz w tygodniu zrób delikatny enzymatyczny piling, aby złuszczyć skórę i odświeżyć jej koloryt. Jednak, jeśli na twoim dekolcie wciąż widać zmarszczki i przebarwienia, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych lub dermatologicznych. 

Efekt liftingu

Gabinety medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów, które przywrócą skórze napięcie i jędrność. Dobre efekty przynosi na przykład zabieg Ultraskin II. To zasługa technologii HIFU, czyli skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które na pokrytej żelem skórze emitują impulsy. Wzbudzają powstawanie drobnych punktów koagulacji we wszystkich warstwach skóry (także w skórze właściwej) oraz w tkance podskórnej. Efekt liftingu, napięcia skóry szyi i odmłodzenia dekoltu widoczne są niemal od razu. 

Zobacz także:


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy