Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Urok grzywki

Pasują wszystkim, trzeba tylko wiedzieć, jak znaleźć swój typ! Niewątpliwą zaletą grzywki jest to, że „robi fryzurę”, wszystko jedno, czy decydujesz się na upięte, czy rozpuszczone włosy. Dobrze dobrana odejmie ci kilka lat. Podpowiadamy, jak wybrać twarzową grzywkę.

Uważaj na odpowiednie proporcje fryzury

Teoretycznie Reese Witherspoon idealnie wybrała fryzurę: twarze w kształcie serca świetnie wyglądają z grzywką. Pod jednym warunkiem: cięcie musi być harmonijne!

Zbyt ciężkie włosy: długie i imponujące objętością, w zestawieniu z niepełną grzywką nie robią dobrego wrażenia. Albo włosy powinny być lżejsze, albo grzywka bardziej gęsta.

Uwaga: ryzykowne jest także ścinanie grzywki, kiedy włosy sięgają do linii żuchwy - łatwo o efekt "hełmu".

Nie przesadzaj ze stylizacją

Jeśli nie nadasz odpowiedniego kształtu grzywce, kiedy jest wilgotna, potem trudno ci będzie ją ułożyć. Dlatego pamiętaj, żeby stylizację zacząć właśnie od niej: krótsze włosy szybciej wysychają!

Reklama

Przede wszystkim wybierz kierunek: czy zaczeszesz ją do przodu, na jeden bok, czy na dwa. Staraj się unikać przygładzania grzywki i podwijania jej na szczotkę. Takie zabiegi sprawiają, że fryzura jest nudna, ugrzeczniona i... postarza!

Pozwól więc sobie na odrobinę swobody, jak Ewa Wachowicz!

Dobierz cięcie do typu włosów

Proste i sztywne włosy wbrew pozorom nie lubią geometrycznych cięć. Grzywka nie będzie się dobrze układać - spójrz na Kate Beckinsale. Lepiej sprawdzi się lżejsza i dłuższa, czesana na boki.

Geometryczna grzywka to dobry pomysł dla osób o włosach cienkich: będzie trzymać formę i optycznie doda włosom objętości.

Masz włosy kręcone? Obcinaj grzywkę, kiedy są suche! Sięgnij po produkt, który zdyscyplinuje włosy, a na koniec użyj małej prostownicy. Jeśli przez naturalny wicherek twoja grzywka się rozdziela, nie walcz z nim - nie wygrasz! Zmień typ grzywki.

Regularnie podcinaj

Długość ma znaczenie! Okrągłe twarze najlepiej prezentują się w lekko zaokrąglonych grzywkach kończących się nieco nad brwiami. Osoby o twarzach pociągłych mogą pozwolić sobie na grzywkę sięgającą nieco poniżej brwi.

Ta dotykająca brwi pasuje do kwadratowej twarzy. Nie czekaj z wizytą u fryzjera zbyt długo, odwiedzaj go co 3-4 tygodnie. Jeśli włosy staną się za długie, jak u Jessiki Biel, przestaną się układać. Lubisz długie grzywki?

Zdecyduj się na zaczesywaną na bok. Daje możliwość rzadszego podcinania. Włosy zasłaniające oko są częścią fryzury!

SHOW 8/2017

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy