Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Zachwycające dłonie

Są wizytówką kobiety i bardziej niż twarz mogą zdradzić twój wiek. Co zrobić, by wyglądały młodziej? Mamy kilka patentów.

Ponieważ stale wystawione są na działanie czynników zewnętrznych, a ich pielęgnację często zaniedbujemy, dłonie szybko tracą młody wygląd. Na szczęście dobre kosmetyki i modny manikiur mogą to szybko naprawić. Pamiętaj, żeby raz w tygodniu stosować pilingi (sięgaj po te przeznaczone do dłoni - nie będą zbyt drażniące), a codziennie nawilżać skórki kremem lub specjalnym olejkiem. Nie bój się mocnych głębokich kolorów i nietypowych sposobów malowania paznokci: odrobina awangardy odejmie dłoniom kilka lat.

Wolisz tradycyjne lakiery? Przed ich nałożeniem nadaj paznokciom odpowiedni kształt, odsuń skórki (wycinanie staraj się ograniczyć) i odtłuść płytkę specjalnym preparatem lub zmywaczem. Codzienne aplikowanie na lakier topu przedłuży trwałość manikiuru. Wolisz hybrydę? Możesz kupić specjalny zestaw do zrobienia jej w domu lub iść do salonu. Masz wątpliwości co do tej techniki? Przeczytaj poniższe wskazówki. 

Reklama

Nie bój się hybrydy!

Lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci! 

"Jeżeli wybierzesz produkt ze sprawdzonego źródła, od dobrego producenta i bez uczulających składników, nie musisz się obawiać", zapewnia Joanna Lenarczyk, ekspertka marki Realac. Prawidłowo położona hybryda wzmacnia paznokcie, bo gdy są utwardzone, rosną szybciej.

Paznokieć nie oddycha! 

"Jeden z najczęściej powtarzanych mitów na temat hybrydy głosi, że nie pozwala paznokciom oddychać. Tymczasem ten proces nie zachodzi w nich nigdy", mówi Joanna Lenarczyk. Paznokcie zbudowane są z wielu warstw. Tworzą twardą strukturę, która chroni to, co jest pod spodem, czyli macierz. Odżywki do paznokci działają na płytkę, a nie na organizm. 

Usuwaj delikatnie. Przypadkowe preparaty mogą przesuszyć płytkę, a zbyt ostre pilniki lub odrywanie hybrydy - uszkodzić kilka warstw paznokcia.

Zobacz także: 

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy