Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Zalety kąpieli

​Pomaga na stres, infekcje i zmniejsza napięcie mięśni po męczącym dniu. Ciepła kąpiel "wysysa" też toksyny, dzięki czemu twoja skóra staje się gładka i miękka!

Nie jest taka, jak ją malują. Owszem, na jędrne ciało zaleca się najczęściej naprzemienny ciepły i zimny prysznic, ale kąpiel posiada inne walory. Otwiera pory, pozwalając usunąć toksyny, dzięki czemu oczysza skórę (a organizm z wirusów i bakterii). Relaksuje mięśnie i poprawia ich elastyczność. Redukuje skurcze oraz napięciowe bóle głowy, czyli działa jak masaż. Kąpiel nawilża skórę, poprawia krążenie krwi oraz pracę układu limfatycznego. 

Po kąpieli czujesz się senna? To dobrze, lepiej wypoczniesz w nocy. Największą zaletą kąpieli jest przyjemność. A tę zapewniają pachnące i zmysłowe olejki, sole, kremy czy kule do kąpieli. 

Reklama

Najbardziej odprężająco działają zapachy egzotycznych owoców czy przypraw. Wieczorem, po męczącym dniu najlepiej sprawdzają się kosmetyki o aromacie lotosu, wanilii, ylang-ylang. 

Jeśli lubisz kąpiele o poranku, sięgnij po zapachy limonki, mandarynki, zielonego jabłka, świeżej morskiej bryzy czy chłodnej mięty, które pobudzają do działania i dodają energii. 

Zobacz także:


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy