Reklama
Wielkanocne inspiracje

Wielkanoc 2021: Czy należy spodziewać się wzrostu cen jaj i innych produktów?

Tegoroczna Wielkanoc, podobnie jak zeszłoroczna, będzie różnić się od tych w latach wcześniejszych. Pomimo tego, większość z nas zamierza świętować w gronie najbliższych. Wiąże się to z zakupem podstawowych produktów, w tym m.in. jaj. Czy należy spodziewać się wzrostu cen artykułów spożywczych?

Nie od dziś wiadomo, że święta wielkanocne to czas, w którym wydajemy więcej. Odwiedzają nas bliscy, których przecież trzeba odpowiednio ugościć. W poprzednim roku było jednak inaczej, a to wszystko przez pandemię, która sprawiła, że niemożliwe stało się świętowanie w dużym gronie. 

Wielkanoc 2021 również zapowiada się nietypowo, ponieważ pandemia koronawirusa wciąż sieje spustoszenie na świecie. Większość z nas chce jednak spędzić ten czas wśród najbliższej rodziny.

Typowe jest to, że przed okresami świątecznymi produkty spożywcze drożeją, a przecież bez nich nie przygotujemy tradycyjnych wielkanocnych potraw. Czy w tym roku powinniśmy się przygotować na ogromny wzrost cen jaj i innych produktów? Okazuje się, że niekoniecznie. 

Na portalu Money.pl przywołana została opinia Jakuba Olipry, analityka Credit Agricole. Specjalista uważa, że raczej nie mamy się czego obawiać. Swoją opinię analityk uzasadnił tym, że światowe ceny nie zawsze przekładają się na tendencje w kraju. 

Reklama

Wiadomo również, że pandemia przyczyniła się do utraty wielu miejsc pracy, co spowodowało u Polaków większą oszczędność. Często kupujemy po okazyjnych cenach lub na promocjach. Dlatego też możliwe jest, że na tegoroczne święta wielkanocne wcale nie wydamy tak dużo, bo po prostu wielu z nas została zmuszona do tego, aby zacisnąć pasa. 

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

***

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy