Reklama

Reklama

Siedem sposobów na białe zęby

Są niekwestionowaną ozdobą - tak jak promienna skóra, gęste błyszczące włosy czy wypielęgnowane dłonie. Dowodem na to, że dbamy o siebie, że jesteśmy w dobrej kondycji. Piękne białe zęby. Jak postępować, żeby nasz uśmiech olśniewał? Oto parę sprawdzonych rad.

Oczywiście, nie każdy z nas rodzi się ze śnieżnobiałymi zębami. Co wpływa na ich kolor? Przede wszystkim geny, które decydują o mineralizacji tkanek, ich składzie chemicznym, grubości i odcieniu szkliwa. Niemałą rolę odgrywa też czas - z wiekiem bowiem ściera się szkliwo, a im cieńsza jest jego warstwa, tym bardziej prześwituje spod niej ciemniejsza tkanka zębiny. Sprawdź, co zrobić, żeby cieszyć się białym uśmiechem.

Unikaj jedzenia i picia, które powoduje przebarwienia

Zasada jest prosta: Wszystko, co zostawia plamę na białej koszuli, zostawia plamę na zębach. Najgorsze są ciemne, gorące i kleiste produkty: sos pomidorowy, kawa, herbata. Jeśli to możliwe, wybieraj ich jaśniejsze wersje: mrożoną kawę, w której jest więcej mleka, zamiast espresso, szampana zamiast czerwonego wina, sok jabłkowy zamiast żurawinowego.

Reklama

Pij przez słomkę

Jeśli nie możesz z nich zrezygnować, napoje powodujące przebarwienia pij używając słomki. W ten sposób zęby nie będą miały kontaktu z garbnikami zostawiającymi plamy na zębach, a sam napój trafi bezpośrednio do przełyku. Co więcej, pijąc przez słomkę unikniesz odkładania się jego resztek na powierzchni zębów, a co za tym idzie, zmniejszysz ryzyko nieświeżego oddechu.

Nie rozstawaj się z wodą

Jeśli już jesteśmy przy alkoholu, to pamiętaj, że czerwone i białe wino to koszmar dentystów. Zawarte w nich kwasy rozpuszczają szkliwo, więc jeśli zaraz po wypiciu lampki wina szczotkujesz zęby, jeszcze bardziej odzierasz je z warstwy zabezpieczającej. Zamiast tego poczekaj pół godziny i w międzyczasie wypij szklankę wody, która spłucze kwas z zębów i zacznie stymulować wydzielanie śliny. Bo ślina świetnie mineralizuje zęby.

Sposób z czerwonego dywanu

Niczym Miss Świata lub aktorki na czerwonym dywanie smaruj zęby wazeliną. Rozwiążesz problem szminki na zębach i stworzysz ochronną barierę przeciwko przebarwieniom. Co więcej nabłyszczone w ten sposób zęby lepiej rozpraszają światło - to tak jakbyś miała dodatkową warstwę perlistego szkliwa. Dzięki temu wszelkie przebarwienia są mniej zauważalne.

Pasty wybielające

To najprostszy, ale skuteczny sposób usuwania niewielkich przebarwień - daje efekt rozjaśnienia o 1-2 tony. Pasty wybielające zawierają specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki rozpuszczające błonkę, która wiąże płytkę nazębną ze szkliwem, a także substancje ścierne (np. uwodnioną krzemionkę, węglan wapnia) mechanicznie usuwające osad.

Kupując taką pastę, trzeba zwrócić uwagę na podany na opakowaniu wskaźnik ścieralności - RDA. Nie powinien przekraczać 200, bo można uszkodzić szkliwo. Z tych samych powodów nie należy jej używać dłużej niż przez dwa miesiące.

Wybierz odpowiednią szczoteczkę

Właściwości wybielające mają również szczoteczki do zębów. Dzięki technologii sonicznej, osiągając 62 tysiące wibracji na minutę, szczotka soniczna wytwarza mikrobąbelki, które delikatnie wnikają w nawet trudno dostępne miejsca, a szeroki ruch wymiatający umożliwia delikatne i skuteczne usuwanie płytki nazębnej nie tylko z powierzchni zęba, ale także z przestrzeni międzyzębowych, nawet do 4 mm poza zasięgiem działania włosia. Używając odpowiedniej główki dedykowanej do szczoteczki Philips Sonicare można usunąć nią nawet 10 razy więcej płytki nazębnej niż przy użyciu zwykłej szczoteczki. Używając Philips Sonicare ProtectiveClean w programie wybielania, z główką Premium White zęby będą już zauważalnie bielsze po trzech dniach*.

Szczery uśmiech

Jeśli myślisz, że uśmiech gwiazd na czerwonym dywanie jest spontaniczny, jesteś w błędzie. Każda z gwiazd musiała się go kiedyś nauczyć. Jaka jest główna zasada? Uśmiech dobrze wygląda, jeśli jest zrelaksowany i nieprzesadny, jeśli nie widać, że jest wystudiowany. Idealny uśmiech to ten, kiedy unosząc górną wargę nasze zęby lekko dotykają dolnej. Jak najwięcej pokazuj górne zęby w uśmiechu, nigdy dolne - pokazując górne wydajesz się młodsza. Pamiętaj także, żeby nie odsłaniać za dużo dziąseł.

*W porównaniu ze zwykłą szczoteczką, z użyciem pasty wybielającej wiodącej marki.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy