Reklama

Reklama

Odkryj w sobie piękno

Dobry humor non stop

Chcesz, aby dobry humor nigdy cię nie opuszczał? Zastanów się, co sprawia ci radość i... zrób to! Pamiętaj, iż to, jak się czujesz, zależy tylko od ciebie. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, mamy dla ciebie kilka propozycji!


Nie od dziś wiadomo, iż ruch ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu oraz nasze samopoczucie. Podczas wysiłku fizycznego, już po 20 minutach, wytwarzane są endorfiny, czyli tzw. "hormony szczęścia", które nie tylko poprawiają nastrój, ale także łagodzą ból. Naukowcy udowodnili, iż bieganie pomaga złagodzić objawy depresji, a niekiedy działa skuteczniej niż tabletki.

Reklama

Jeśli nie lubisz biegać, postaw na pływanie, taniec, jazdę na rolkach, ćwiczenia na siłowni, pobaw się z dzieckiem lub psem lub... idź na spacer! Wystarczy już pięć minut na łonie natury, by poprawić sobie samopoczucie. Korzystnie wpływa na nas przebywanie w niemal każdym zielonym otoczeniu, m.in. w miejskich parkach. Co ciekawe, wyjątkowo cenne dla zdrowia są wyprawy w okolice, gdzie oprócz zieleni, można znaleźć także stawy, jeziora albo rzeki.

Relaks na łonie natury nie tylko poprawia nastrój, ale także koncentrację i pamięć. Ponadto wzmacnia nasz układ immunologiczny poprzez zwiększanie ilości i aktywności komórek, które zwalczają nowotwory.

Kochajmy się!

Seks jest fantastycznym i absolutnie bezpłatnym źródłem pozytywnej energii, będącym swoistym antidotum na depresję. Podczas uprawiania seksu wydziela się serotonina, która jest odpowiedzialna za pozytywny nastrój i dobry humor.

Dotyk, który leczy

Jeśli aktualnie nie masz partnera, przytul bliską ci osobę. Przytulanie powoduje, iż zalewa nas fala pozytywnych wrażeń, a dzięki życzliwemu dotykowi w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, które odpowiedzialne są za odczuwanie przyjemności. Dodatkowo podczas przytulania wzrasta poziom hormonu oksytocyny, która zmniejsza ciśnienie krwi, przyczyniając się tym samym do utrzymania serca w świetnej kondycji.

A może... zakupy?

Od czasu do czasu poddaj się tzw. retail therapy, czyli terapii zakupami. Zdaniem psychologów, zakupy nie tylko pozytywnie wpływają na nasz nastrój, ale także pozwalają na rozładowanie napięcia, po - na przykład - ciężkim dniu w pracy...

Skupiając się wyborze nowych szpilek chociaż na chwilę odciągniemy myśli od tego, co jeszcze przed chwilą nas stresowało. Kupując ubrania pamiętajmy, iż jaskrawe, energetyczne kolory, stymulują pracę naszego mózgu, sprzyjają kreatywności i poprawiają nastrój. To nie żart, to naukowo udowodnione.

Znajdź sobie hobby

Rozwijaj swoje zainteresowania i pasje. Poprawi to nie tylko twoje samopoczucie, ale pozwoli - w przyjemny sposób - oderwać się choć na chwilę od nie zawsze przyjaznej rzeczywistości.

Najlepiej zapisz się na kurs rozwijający umiejętności, o jakim zawsze marzyłaś. Lepienie garnków, nauka portugalskiego, pisanie poezji albo gra na bębnach dobrze wpłyną nie tylko na twój humor, ale także na poczucie twojej wartości.

Posłuchaj muzyki

Muzyka relaksacyjna pomaga wejść w stan alfa - częstotliwość mózgu związana z relaksem i kreatywnością. Misy i dzwoneczki tybetańskie, gongi, flet i harfa to instrumenty, których dźwięki mają niezwykle dobroczynny wpływ na nasze ciało, umysł i poziom energii. Samopoczucie poprawią nam także dźwięki bębnów i grzechotek...

Co ciekawe, naukowcy z Wielkiej Brytanii i Irlandii dowodzą, że pozytywnie wpływa na nas także muzyka spokojna, nastrojowa, a nawet smutna. Pozwala ona nam bowiem zdystansować się do własnych negatywnych emocji.

Obejrzyj komedię

Amerykańscy naukowcy poddali badaniom grupę osób, serwując jej oglądanie wesołych filmów. Okazało się, iż wskaźniki przygnębienia zmalały u nich o 98 procent, gniewu o 75 procent, a zmęczenia o 87 procent! Dowiedziono, iż służą nam także filmy, których bohaterom nie wiedzie się w życiu. Naukowcy twierdzą bowiem, iż humor poprawia nam już sama świadomość, że inni mają gorzej niż my...

Weź kąpiel

Popraw sobie humor za pomocą zapachów! Weź aromatyczną kąpiel z dodatkiem kilku kropli olejków eterycznych. Możesz je także rozgrzać w kominku zapachowym. "Zapachy radości" to ylang-ylang, pomarańcza, limetka, drzewo różane, mandarynka, gerania i drzewo sandałowe, a także zapach czekolady i wanilii.

Jeśli natomiast chcesz się szybko odstresować, powąchaj olejek melisowy. Humor poprawią ci także pięknie pachnące kosmetyki: płyn do kąpieli, mydełko, balsam do ciała czy olejek do masażu.

Przy okazji nie zapominaj, że mało co ma tak korzystny wpływ na poprawę naszego humoru jak odrobina zdrowego egoizmu... Od czasu do czasu zarezerwuj więc wolny wieczór tylko dla siebie i umów się sama z sobą na randkę! Przeczytaj dobrą książkę, urządź domowe SPA i zjedz pyszną kolację.Styl.pl

Reklama