Reklama

Reklama

Jak kupować nasiona warzyw i kwiatów

Jeżeli planujesz rabatki w domowym ogródku lub w skrzynkach na balkonie, najwyższy czas na wybór nasion. Przy ich kupnie pamiętaj o kilku zasadach.

Warto postawić na nasiona rodzimych odmian. Przede wszystkim ze względu na przystosowanie ich do panujących w naszym kraju warunków klimatycznych. Oprócz nazwy firmy pakującej nasiona, na torebce powinna się również znaleźć informacja właśnie o producencie. W większości przypadków ceny nasion polskich producentów są niższe.

Staraj się nie kupować nasion na wagę. Najlepiej, by były hermetycznie zamknięte w torebkach - to gwarancja, że nie były poddane działaniu wilgoci. Nie kupuj też nasion w wyblakłych opakowaniach - zapewne leżały na ostrym słońcu.

Reklama

Na opakowaniu powinien być nadrukowany lub naniesiony pieczątką termin przydatności nasion. Od tego zależy, czy rośliny wykiełkują i będą mocne.

Ważne są informacje na opakowaniu o terminach wysiewu i zbioru oraz zaleceniach, gdzie nasiona posadzić. Niekiedy bardzo zbliżone do siebie odmiany mają całkowicie odmienne wymagania, dlatego warto zaufać radom producenta.

Nie kupuj nasion na zapas i nie przechowuj ich na następny sezon - będą o wiele mniej wartościowe.

Zobacz również:

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy