Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Po co nam serum

​Same kremy i maski nie wystarczą, by przygotować skórę na chłody. Tylko silnie skoncentrowane składniki zawarte w serum odżywiają dogłębnie.

Serum, eliksir, perły młodości, koncentrat to popularne nazwy preparatów o silnym działaniu ochronnym, odżywczym, regenerującym, wzmacniającym (np. cerę nadwrażliwą) czy regulującym pracę gruczołów łojowych. Dlaczego działają lepiej niż zwykły krem lub maska? 

Przede wszystkim dlatego, że ich formuły (żelowe lub olejowe) zawierają silniej skoncentrowane składniki. Dlatego kosmetolodzy polecają stosowanie ich przynajmniej dwa razy w roku (jesienią i wiosną) w formie uderzeniowej kuracji. Z kolei rodzaj opakowania - np. szklana buteleczka z pompką typu air-less, niedopuszczającą do przedostawania się powietrza i zanieczyszczeń do wnętrza preparatu - sprawia, że jest on jednakowo skuteczny od pierwszej do ostatniej kropli. 

Reklama

Co zawiera cudowny eliksir?

Serum na dzień powinno zawierać składniki silnie nawilżające oraz antyoksydanty, czyli witaminę C i E lub wyciągi bogate w polifenole (np. z zielonej herbaty czy winogron). Te składniki w dużym stężeniu pomogą chronić skórę przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami. Natomiast serum przeznaczone do stosowania na noc zawiera składniki przeciwzmarszczkowe, odżywcze, regenerujące i odmładzające np. kwasy czy pochodne witaminy A czyli retinol. 

Jak stosować serum?

Najczęściej aplikuje się je na oczyszczoną skórę pod krem rano i/lub wieczorem. Nigdy odwrotnie: serum nie wniknie dobrze w twarz, na której jest inny kosmetyk. Pora nakładania jest ściśle związana z typem eliksiru, np. antyrodnikowe, bogate w witaminy nakładamy pod krem na dzień. 

Z kolei silnie regenerujące czy przeciwzmarszczkowe - na noc, bo wtedy w skórze najsilniej zachodzą procesy samonaprawcze, a skoncentrowany kosmetyk świetnie ją w tym wspomoże. 

Zdarzają się też sera wielozadaniowe (np. ochronne i jednocześnie odmładzające czy odżywcze), które można stosować i rano, i wieczorem. 

Ponieważ serum zazwyczaj jest droższe niż krem, aplikuj je w sposób przemyślany. Dokładnie oczyść twarz, a po nałożeniu koncentratu daj skórze kilka minut "oddechu" zanim położysz krem. Aby kuracja przyniosła rezultaty, serum nakładaj jeden lub dwa razy dziennie przez co najmniej miesiąc, a najlepiej 2 do 3. 

Po trzydziestce taką pielęgnację warto zastosować 1-2 razy do roku. Dojrzała cera potrzebuje jej częściej, ale po każdej serii zrób miesiąc przerwy i zacznij od początku. 

Zobacz także:

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje