Reklama

Reklama

Ile Polacy planują wydać na prezenty świąteczne? Nie zamierzamy oszczędzać

Badanie przeprowadzone wśród klientów galerii handlowych pokazuje, że w tym roku większość osób, chcąc uniknąć długich kolejek i nerwowych poszukiwań, planuje zakupić prezenty już na początku grudnia. Ile Polacy zamierzają wydać na bożonarodzeniowe upominki? Czym najczęściej będziemy obdarowywać bliskich?

W okresie okołoświątecznym lista rzeczy, które musimy załatwić jest długa. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem.

Z badania przeprowadzonego na początku listopada na próbie 1000 klientów 12 galerii handlowych należących do NEPI Rockcastle wynika, że Polacy nie zmierzają w tym roku zwlekać z zakupem świątecznych prezentów. Paczki dla bliskich zamierzają nie tylko skompletować wcześniej, ale również bogato wyposażyć. Co najczęściej się w nich znajdzie?

Ile Polacy wydadzą na prezenty?

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj pochłaniają wiele energii i bywają kosztowne. Zakup bożonarodzeniowych dekoracji, prezentów oraz żywności potrafi nadszarpnąć domowy budżet.

Reklama

Polacy w tym roku nie zamierzają jednak oszczędzać na upominkach.  Jak wynika  z badania, ponad 57 proc. ankietowanych planuje zakupić upominki o łącznej wartości do 500 złotych. Co trzeci klient galerii handlowej na tegoroczne prezenty przeznaczy od 500 do 1000 złotych. Nie brakuje również  osób,  które na prezenty dla bliskich wydadzą jeszcze więcej: 7 proc. powyżej 1000 złotych, a 4 proc. powyżej 1500 złotych.

Na jakie prezenty planujemy wydać najwięcej pieniędzy? Aż 36 proc. klientów galerii handlowych zadeklarowało,  że najbardziej kosztowym elementem prezentów dla bliskich w tym roku będą kosmetyki. Na podium znalazły się  również zabawki (34 proc.) oraz odzież (27 proc.). 

Kiedy wyruszymy po prezenty?

Poszukiwanie prezentów zaraz przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy galerie handlowe przepełnione są ludźmi, bywa stresujące. Dlatego właśnie Polacy coraz częściej decydują się na zakup upominków pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Jak wynika z badania, panie wcześniej kompletują prezenty dla bliskich. Prawie połowa z nich zadeklarowała, że zaopatrzy się w upominki w listopadzie lub na początku grudnia.

Mężczyźni również  coraz rzadziej zwlekają. Zaledwie 11 proc. zamierza wybrać się na zakupy tuż przed Bożym Narodzeniem. Nieco mniej niż połowa ankietowanych (42 proc.) kupi prezenty na początku grudnia.

Co Polacy chcieliby znaleźć pod choinką?

Gust Polaków zmienia się z biegiem lat. Wyniki badania pokazują,  że coraz mniejszym poważaniem cieszą się przemyślane i spersonalizowane prezenty. 31 proc. klientów galerii handlowych zadeklarowało bowiem, że najbardziej chcieliby znaleźć pod choinką kartę podarunkową. 30 proc. ucieszyłoby się z prezentu w postaci biżuterii. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: kosmetyki oraz odzież. Panowie często wskazywali również elektronikę.


***
Przeczytaj również: 


Kiedy powinniśmy ubrać choinkę? Psycholodzy podzielili się radą

Ile kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej na święta? Znamy stawki

Boże Narodzenie 2021. Jaką sukienkę wybrać na Wigilię i święta?

Zobacz również: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy