Reklama

Co zrobić z choinką po świętach?

Choinka jest jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed Wigilią pojawia się w wielu domach. Żywe drzewka jednak już po kilku dniach zaczynają gubić igły. Pojawia się zatem pytanie, co zrobić z choinką po świętach?

W niektórych domach choinka jest rozbierana tuż po świętach Bożego Narodzenia. U innych stoi do 6 stycznia, czyli święta Trzech Króli, lub nawet do lutego. Bez względu na to, w jakim terminie zdecydujemy się ją usunąć z domu, warto dowiedzieć się, co powinno się z nią zrobić. Warto pamiętać, że choinek nie należy wyrzucać do lasu. Grozi za to mandat w wysokości nawet 500 złotych. Wszystko przez to, że choinka jest łatwopalnym materiałem.

Choinki dość często lądują na śmietniku jako odpad komunalny. Warto pamiętać, że takie drzewko można jeszcze wykorzystać. Na przykład, jeśli choinka została kupiona w donicy, a ja jej korzenie są nienaruszone, to można ją ponownie posadzić. Ważne jednak, by podczas pobytu w domu nie stała blisko źródła ciepła. 

Reklama

Możną ją też wykorzystać w inny sposób. Z pewnością przyda się osobom, które są miłośnikami ogrodnictwa. Gałązki choinki mogą stanowić osłonę przed mrozem dla bylin i krzewinek, a także nawóz dla roślin kwasolubnych. Ponadto gałęzie choinki sprawdzą się jako ściółka. 

Oprócz tego w każdej gminie jest Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To właśnie tam można zawieźć drzewko. W niektórych miastach są również prowadzone akcje zbierania choinek, które później służą do ogrzewania mieszkań.

Czytaj więcej:

Niezwykłe wizje polskiej mistyczki. Co zobaczyła Kunegunda Siwiec?

Poszukiwany jest zarządca niewielkiej wyspy. Praca marzeń?

Ilu jest papieży na świecie? Odpowiedź może zaskoczyć!

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama