Reklama

Reklama

Jak usunąć kamień w łazience?

Przedświąteczne dni to dla wielu osób czas nie tylko zakupów, gotowania, ale i sprzątania. Na liście najbardziej nielubianych czynności, wchodzących w zakres porządków, obok mycia okien i czyszczenia piekarnia, znajduje się usuwanie kamienia z zakamarków łazienki. Spokojnie, istnieją domowe triki, które ułatwią to zadanie.

Kto choć raz próbował posprzątać łazienkę "na błysk" ten wie, ile problemów potrafią sprawić zanieczyszczone kamieniem załamania kranu, wanny, czy umywalki. Choć w sklepach dostępne są liczne środki czyszczące, nim po nie sięgniemy, lepiej wypróbować kilka domowych sposobów. Tak będzie lepiej nie tylko dla kieszeni, ale i dla środowiska.

Jak usunąć kamień w łazience: Ocet

Ocet spirytusowy, mimo swego nieprzyjemnego zapachu, jest doskonałym "pomocnikiem" przy sprzątaniu domu. Dzięki swoim właściwościom szybko i skutecznie rozpuszcza osad z kamienia. Aby wykorzystać go przy sprzątaniu łazienki, należy zmieszać go z wodą w proporcjach 1:1, a miksturą przetrzeć lub spryskać  zabrudzone kamieniem zakamarki. Po kilku minutach można zacząć czyścić je gąbką lub ściereczką.

Reklama

Jak usunąć kamień w łazience: Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną można wykorzystać nie tylko do przygotowywania świątecznych wypieków, ale również do przywrócenia blasku armaturze. W tym celu należy przygotować domową pastę, mieszając trzy łyżki sody oczyszczonej z trzema łyżkami wody. Taką papkę nakładamy na zanieczyszczone kamieniem miejsca.

Jak usunąć kamień w łazience: Kwasek cytrynowy

Choć w kuchni używamy go rzadko, w łazience może sprawdzić się całkiem nieźle. Kwasek cytrynowy, podobnie jak sok z cytryny, skutecznie rozprawia się z kamieniem i osadem, pomaga też przywrócić biel zażółconym powierzchniom. Wystarczy dolać do niego odrobinę ciepłej wody (ilość zależy od tego, czy chcemy uzyskać ciecz czy pastę). Dodatkowym plusem w przypadku kwasku cytrynowego jest ładny zapach.

 Zobacz również:

Najmodniejsza choinka 2021: Te trendy już są hitem!

Boże Narodzenie 2021: Te dodatki będą hitem świąt!

Kaktus bożonarodzeniowy: Jak pielęgnować?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy