Reklama

Reklama

Sposoby, które ułatwią świąteczne porządki

Przedświateczny czas niesie mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii, jednak zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu, trzeba wykonać domowe porządki. Przedstawiamy kilka sposobów, które ułatwią wam sprzątanie.

Fugi w łazience

Fugi łazienkowe brudzą się w zastraszającym tempie. Białe stają się żółtawe, a ciemne zaczynają szarzeć. Aby je wyczyścić proponujemy wykonać roztwór z sody i octu. W tym celu należy wymieszać 100 ml wody, 100 ml octu i opakowanie sody oczyszczonej. Roztwór nanieść na fugi, pozostawić kilka minut i wyszorować. Do mycia można użyć starą szczoteczkę do zębów lub drucianej myjki.

Przypalony garnek

Podczas przygotowywania dań świątecznych przypalił ci się garnek? Od dziś to nie problemu. Aby go wyczyścić, należy wykorzystać płyn do płukania tkanin. Dno naczynia zalej obficie wodą, a następnie dodaj płyn. Odstaw na minimum 2 godziny, wylej zawartość i umyj z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Reklama

Kuchenka gazowa

Jak wyczyścić płytę kuchenki gazowej? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. W tym celu sprawdzą się nie tylko preparaty ze sklepu, ale również te, które mamy dosłownie pod samym nosem.

Jeśli lubisz pić kawę to wystarczy, że wykorzystasz jej pozostałości. Fusy należy nanieść na ściereczkę i zacząć czyścić nią powierzchnię. Gwarantujemy, że bród szybciej zejdzie, a dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze. Ale uwaga! Można tego używać tylko do powierzchni, które nie są narażone na porysowanie.

Udrożnienie odpływu

Niestety po gotowaniu, porządkach i nawet przy codziennych czynnościach, może pojawić się problem zatkanego odpływu. Aby go udrożnić, należy przygotować kolejną, domową mieszankę. Wsyp do szklanki sodę oraz ocet i zalej odpływ. Pojawi się dużo piany, którą należy po ok. 15 minutach spłukać wrzątkiem. 

Plamy na ścianach

Niestety często na naszych ścianach pojawiają się niechciane plamy. Jeśli twoja pociecha zabrudziła je flamastrem, długopisem lub ołówkiem, spróbuj użyć klasycznej pasty do zębów. Nanieś ją na szczoteczkę, a następnie zacznij szorować nią plamę, która po chwili powinna zniknąć, a ściana lśnić czystością.


Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje