Reklama

Spacery w chmurach. Ścieżki w koronach drzew to hit tego lata!

Letnie spacery po kładkach umieszczonych wysoko w koronach drzew oferują piękne widoki, a przez to cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Kilka z nich znajdziemy w Polsce, ale i sąsiednie kraje również oferują ten rodzaj atrakcji. Gdzie najlepiej wybrać się tego lata na niezapomniany spacer na wysokościach?

Najdłuższa ścieżka w koronach drzew, jaką możemy przebyć w Polsce, znajduje się w Krynicy-Zdroju. Taką atrakcję znajdziemy również w Poznaniu i Pomiechówku niedaleko Warszawy. W Świeradowie-Zdroju i w Starym Sączu również powstają tego typu szlaki.

Wybierając się na taki spacer, sprawdźmy jednak, czy dana ścieżka dostosowana jest do naszej formy fizycznej. Wiele oferuje takie rozwiązania, które pozwalają korzystać z nich dzieciom i osobom starszym. Ponieważ będziemy spacerować wysoko, warto zabrać ze sobą ubranie chroniące przed wiatrem i wygodne buty.

Reklama

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza wraz z wieżą widokową w Krynicy-Zdroju istnieje od 2019 roku i jest to najbardziej znany w Polsce obiekt tego typu. Została zbudowana wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim, w otoczeniu jodeł, buków i świerków.

W trakcie pokonywania trasy możemy dowiedzieć się wiele o historii Łemków oraz przyrodzie i kulturze Krynicy-Zdroju. Łączna długość tej ścieżki wynosi 1030 metrów. Jest także połączona z wysoką na prawie 50 metrów wieżą widokową. Osoby, które nie chcą decydować się na piesze pokonanie trasy, mogą wjechać na wieżę kolejką krzesełkową. Dodatkową atrakcją jest zjeżdżalnia o długości 60 metrów. Ceny biletów zaczynają się od 42 zł.

Kładka spacerowa pośród drzew w Poznaniu powstała w 2020 roku. Została usytuowana w dolinie rzeki Szklarka, w pobliżu jeziora Malta. Jej długość to 250 metrów, a w najwyższym punkcie sięga 13 metrów wysokości. Wstęp jest bezpłatny. W parku "Dolina Wkry" w Pomiechówku pod Warszawą znajdziemy kolejną podniebną kładkę spacerową. Tutaj możemy przejść 200-metrową trasę i wejść na wieżę widokową wysokości 15 metrów. Fani ornitologii będą mogli też zapoznać się z modelami ptaków. Bilet kosztuje jedynie 4 złote.

Ścieżki w koronach drzew za granicą

Ścieżki takiego typu w swojej ofercie turystycznej mają też nasi sąsiedzi Czesi. Spacer w koronach drzew możemy odbyć w Karkonoszach w Janské Lázně. Dojazd do tej atrakcji nie zajmuje zbyt dużo czasu - mieści się ok. 40 km od Karpacza. Trasa w Janské Lázně ma ponad 1500 metrów długości, znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i można wprost z niej wspiąć się na wieżę widokową o wysokości aż 45 metrów. Za bilety  wstępu zapłacimy około 35-50 złotych. 

Na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się kolejna ścieżka oferująca spacery na wysokościach wśród drzew - Bachledka na grzbiecie Magury Spiskiej na Słowacji. By do niej dotrzeć od naszej strony granicy, trzeba pokonać odległość 40 km z Zakopanego. Długość tej trasy to 1234 metrów, a wysokość stojącej obok wieży widokowej wynosi 32 metry. Całość dostosowana jest do wózków inwalidzkich i dziecięcych. Na miejscu, poza piękną przyrodą, znajduje się teleskop, zjeżdżalnia, przystanki edukacyjne. Za bilety zapłacimy od 35 do 45 złotych. 

140 km od Świnoujścia, na niemieckiej wyspie Rugia położonej na Morzu Bałtyckim możemy odbyć 1250-metrowy spacer w koronach buków. Znajduje się tutaj też 40-metrowa wieża widokowa przypominającą “orle gniazdo". Również osoby poruszające się na wózku mogą przebyć tę trasę. Bilety kupimy w cenie ok. 50 złotych.

***

Zobacz również:

Bieszczady na weekend. Co oferuje "polski Dziki Zachód"?

Tak wygląda "polski Dubaj". To największa taka plaża w Europie

Wakacje 2021 a koronawirus - raport

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy