Reklama

Reklama

Aplikacje zakupowe – w czym mogą ci pomóc?

Każdy z nas marzy o tym, by jak najwięcej zaoszczędzić na zakupach, nie rezygnując przy tym z jakości kupowanych produktów. Na szczęście, dzięki aplikacjom zakupowym, teraz jest to możliwe. Jak one działają i dlaczego warto z nich korzystać?

Zanim pojawiły się platformy łączące wszystkie możliwe udogodnienia, chcąc być na bieżąco z ofertami różnych sklepów, musieliśmy bardzo się natrudzić. Dziś mamy wszystko zebrane w jednym miejscu w naszym smartfonie, na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że sięgniemy do kieszeni, włączymy aplikację i gotowe. Co oferują nam aplikacje zakupowe?

Koniec z plastikami!

Ile razy rezygnowaliśmy z uczestnictwa w programie lojalnościowym, bo przerażała nas wizja setek plastikowych kart wypychających nasz portfel? Odnalezienie tej właściwej, gdy już stoimy przy kasie potrafi zająć wieki. Nic więc dziwnego, że w pośpiechu rezygnujemy z profitów i robimy zakupy, tracąc zniżki.

Reklama

Pobierając aplikację na telefon, możemy raz na zawsze pozbyć się plastikowych kart. Wystarczy, że raz wprowadzimy je do smartfona i uporządkujemy swój "wirtualny portfel". Niektóre aplikacje pozwalają również na dołączenie do programów lojalnościowych i założenie kart stałego klienta. Zamiast ręcznie wypełniać druczek, możemy cieszyć się zniżkami w konkretnej sieci już po kilku kliknięciach. Dzięki temu, że karty mamy zawsze przy sobie, nie ominą nas już żadne okazje! Możemy zbierać również punkty i wirtualne pieczątki w akcjach specjalnych, dzięki którym odbierzemy nagrody.

Gazetki, zniżki, promocje

Podstawowym zadaniem aplikacji zakupowych jest szukanie promocji. To dzięki nim dostęp do gazetek ulubionych sklepów nie wymaga już wertowania setek stron internetowych. Możemy przeglądać je w jednej aplikacji, szukać produktów w różnych sklepach i korzystać z kuponów zniżkowych. Cennym udogodnieniem jest też możliwość porównania cen konkretnego towaru w różnych sklepach. Wystarczy, że wpiszemy nazwę produktu w wewnętrznej wyszukiwarce i wyświetlą nam się wyniki najpopularniejszych sklepów i sieci handlowych.

Niektóre platformyoferują również promocje i kupony rabatowe specjalnie dla osób, które posiadają ich aplikację. Możemy też szukać ofert w sklepach znajdujących się w pobliżu, dzięki geolokalizacji, a także sprawdzać promocje dostępne w konkretnych galeriach handlowych.

Co więcej, wcale nie musimy ograniczać się do sklepów stacjonarnych. Aplikacje mobilne często oferują nam kupony zniżkowe również do sklepów internetowych, a platforma goodie nawet do pobliskich restauracji, kawiarni, cukierni oraz barów.

Korzystając z aplikacji mobilnych dowiemy się również o akcjach i wydarzeniach specjalnych w różnych sieciach i galeriach handlowych.

Oszczędzanie

Oszczędzać możemy nie tylko korzystając z obniżek i  profitów płynących z programów lojalnościowych. Idealnie, jeśli kupując mamy możliwość odłożenia niewielkich kwot.

Niektóre aplikacje oferują programy cashback, dzięki czemu robiąc zakupy online w konkretnych sklepach mamy możliwość otrzymania zwrotu części poniesionych wydatków. Nic tak nie cieszy jak pojawienie się na koncie dodatkowych pieniędzy.

Listy zakupowe

Kolejną zaletą aplikacji mobilnych jest możliwość tworzenia listy zakupów w oparciu o różne promocje. Mając spis produktów w telefonie, możemy go na bieżąco aktualizować, dzięki czemu łatwiej będzie nam ograniczyć wracanie do sklepu po produkt, o którym zapomnieliśmy.

Doskonałym pomysłem jest również synchronizowanie listy z innymi domownikami. Mając zainstalowaną tę samą aplikację, możemy na bieżąco dopisywać i usuwać rzeczy z listy tak, by druga osoba miała wgląd do aktualnej wersji. To pomoże nam uniknąć sytuacji, w której zdublujemy swoje zakupy.

 

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Millennium S.A. i Millennium Goodie Sp. z o.o.


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje