Reklama

Reklama

Camillagate, czyli afera sprzed lat

W 1993 roku magazyn "People" opublikował wstrząsające informacje dotyczące nagrania rozmowy telefonicznej między Camillą Parker-Bowles, a księciem Karolem. Afera ta odbiła się szerokim echem i do dziś nie została zapomniana.

To, co wydarzyło się w rodzinie królewskiej w latach 90., zdecydowanie było jednym z największych skandali ubiegłego stulecia. Księżna Diana opuściła pałac Buckingham po latach spędzonych w nieudanym małżeństwie.

Jak się okazało, mąż zdradzał ją przez lata, co zostało udokumentowane, m.in., podczas sześciominutowej, prywatnej rozmowy księcia Karola. Jej transkrypcja została upubliczniona 17 stycznia 1993 roku, zaledwie miesiąc po ogłoszeniu separacji. Nazwa artykułu nosiła tytuł ",Karol i Kamila - taśmy".

Udostępniony materiał ujawnił intymne rozmowy między Camillą Parker-Bowles, a księciem Karolem. Mówił on, między innymi, o tym, że chce być jej "tamponem". Erotyczne żarty obiegły cały świat, odbijając się negatywnie na rodzinie królewskiej. 

Reklama

Chwilę po aferze Camilla wyznała, że żywi uczucie do księcia Karola, a on przyznał, że je odwzajemnia. Nie było możliwości, aby zaprzeczyć gorącemu romansowi między nimi. Pałac Buckingham nie skomentował całego zajścia, a księżna Diana podsumowała relację "chorą".

W 2019 roku serial "The Crown" ujawnił kolejną tajemnicę dworu. Okazuje się, iż książę Karol żył w miłosnym czworokącie ze swoją siostrą (księżną Anną), Camillą Parker-Bowles oraz jej przyszłym wtedy mężem - Andrzejem. 

Camilla poznała się z Karolem na początku lat 70. W tym samym czasie, od 5 lat umawiała się ze swoim przyszłym mężem, a on spotykał się z księżniczką Anną - siostrą Karola. Z 3. sezonu serialu możemy dowiedzieć się również, że cała czwórka bardzo często widywała się na meczach polo oraz imprezowała w nocnych klubach.

Jednym z powodów, dla którego Camilla nie była odpowiednią partnerką dla księcia Karola był fakt, że nie pochodziła ona ze szlacheckiego rodu. Ponadto, szukano dla niego o wiele młodszej kobiety, a ówczesna kochanka była dla niego zbyt "wiekowa". Podejrzewa się również, że jej zachowanie odbiegało od królewskich standardów. Uwielbiała ona nocne życie imprezowiczki, co nie wróżyło dobrze przyszłej królowej.

W 1973 roku w Londynie, Camilla wzięła ślub z Andrzejem Parkerem-Bowlesem. Niestety, wielokrotnie zdradzali się nawzajem. Ona zdradzała go z księciem Karolem, a on ją z jej przyjaciółkami, co doprowadziło do rozwodu, który miał miejsce w 1995 roku. 

Ostatecznie Diana i Karol rozwiedli się w 1996 roku, po trwającej cztery lata separacji. 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła księżna wraz ze swoim kochankiem Dodim Al-Fayedem. Dopiero 8 lat po tym zdarzeniu, Camilla oraz Karol ogłosili swoje zaręczyny, a dwa miesiące później się pobrali.

Od tamtej pory nikt nie miał wątpliwości, że są sobie przeznaczeni. Mimo, że na początku nie cieszyli się dużą sympatią społeczeństwa, do dziś trwają w szczęśliwym, już piętnastoletnim małżeństwie. 

Zobacz także: 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy