Reklama

Reklama

Izabela Janachowska: ​Ślub był spełnieniem moich marzeń

Izabela Janachowska, autorka i prowadząca programy "I nie opuszczę cię aż do ślubu" oraz "W czym do ślubu" w TVN Style opowiada o kulisach tworzenia programu, o tym, jak narodziła się jej pasja do tematyki ślubnej oraz co będzie modne w nadchodzącym sezonie i na co zwrócić uwagę podczas planowania ślubu i wesela.


Twój ślub był ślubem jak z bajki. Jak wspominasz ten dzień?

Izabela Janachowska: To był dla mnie naprawdę bajeczny dzień. Niewątpliwie jak każda panna młoda wspominam go z lekkim rozrzewnieniem. Moja opinia nie jest z pewnością obiektywna, ale uważam, że ten nasz dzień był faktycznie wyjątkowy i spektakularny. Dla mnie ogromną wartością jest to, że do dziś wielu gości przychodzi do mnie i mówi, że to najpiękniejsze wesele, na którym byli. A muszę przyznać, że sporo gości jeździ na naprawdę różne światowe wydarzenia i międzynarodowe śluby, więc widzą takich uroczystości całkiem dużo i to rzeczywiście uroczystości w najlepszym stylu.

Reklama

- Kiedy tak pozytywnie wypowiadają się o moim ślubie, to ta ich opinia zawsze powoduje, że jest mi cieplej na sercu. Dla wielu kobiet data ślubu jest dniem, w którym spełniają się ich marzenia. I tak też było w moim przypadku, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało mi się wszystkiego dopilnować, wszystko wymyślić i sprawić, że ten dzień jest niezapomniany. A co więcej, nawet marzę o tym, żeby kiedyś móc zrobić huczną imprezę na którąś z naszych rocznic. Mam nadzieję, że − jak tylko pojawi się okrągła rocznica − uda mi się przygotować imprezę, która może nie przebije ślubu, ale będzie równie niezapomnianym wydarzeniem.

Prowadzisz bloga o tematyce ślubnej i program w TVN Style. Czy to właśnie po tym, jak zorganizowałaś własny ślub, obudziła się w tobie fascynacja branżą ślubną?

- Podczas organizowania swojego ślubu absolutnie zakochałam się w tematyce ślubnej. W morzu możliwości, jakie ten obszar ze sobą niesie. I tak naprawdę było mi niezwykle trudno zorganizować swój ślub, ponieważ miałam tyle opcji i tyle niełatwych decyzji do podjęcia, że okres przedślubnych przygotowań uważam za czas ogromnej lekcji asertywności i szybkiego podejmowania decyzji. Decyzji, które skutkowały tym, że część z fantastycznych opcji trzeba było odrzucić.

- Dlatego kiedy już zorganizowałam swój ślub, to czułam się jeszcze przepełniona ogromem tej wiedzy. Z jednej strony byłam bardzo szczęśliwa, że już jest po moim ślubie, ale z drugiej strony miałam odczucie, że mogłabym zorganizować tysiąc kolejnych uroczystości. Dlatego powstał mój blog ślubny. Musiałam znaleźć sobie miejsce, w którym mogłabym dzielić się moimi pomysłami i wszystkim, czego nauczyłam się podczas organizacji swojego ślubu.

- Blog daje ogromne możliwości kontaktu z wieloma parami młodymi, ale też nie jest jedyną możliwością, więc po pewnym czasie stwierdziłam, że chciałabym pójść o krok dalej i oprócz internetu pokazywać rzeczy związane ze ślubem również w telewizji, w której czuję się jak ryba w wodzie. Tego medium bardzo mi brakowało, a tematyka ślubna była doskonałą okazją, aby do niego wrócić. Bardzo się cieszę z tego, że telewizja TVN Style zdecydowała się zrealizować mój pomysł, który okazał się wielkim sukcesem. Spełniając swoje marzenia, pomagam wielu parom w przygotowaniach do ślubu. Dostaję masę wiadomości od panien młodych, dla których program jest skarbnicą wiedzy i inspiracji. Czuję, że sama się spełniam, ale też jestem pomocą dla wielu osób − to więcej, niż mogłam sobie wymarzyć.

W swoim programie pomagasz parom wydostać się z przedślubnych tarapatów. Jakie błędy popełniają te osoby podczas organizacji swoich uroczystości ślubnych?

- Każda para ma zupełnie inne problemy. Większość kłopotów wynika jednak głównie z tego, że młodzi za późno zaczęli planować swój ślub albo że na wszystko, o czym marzyli, nie starczy im budżetu. Problemem wielu par jest również to, że nie podpisują umów lub nie czytają dokładnie tego, co jest w nich napisane, a także że nie dopisują istotnych dla siebie punktów. Nigdy jednak nie spotkałam się z tym, żeby problemy wynikały z niechęci par − ci ludzie są bardzo zaangażowani i marzą o idealnym ślubie, ale trudność stanowi fakt, że po raz pierwszy podejmują się organizacji tak ogromnej uroczystości.

- Nie ma próby generalnej ślubu, dlatego jeśli o czymś się zapomni lub czegoś nie dopilnuje, to skutki pojawiają się w dniu ślubu, który powinien być najszczęśliwszym i najbardziej radosnym czasem w życiu każdej pary. Pary w moim programie mogą liczyć na moją pomoc, ale nie wszystkie decydują się na udział, dlatego muszą radzić sobie z każdym detalem, co jest bardzo trudne.

A który odcinek wspominasz najlepiej i dlaczego?

- Każdy odcinek jest zupełnie inny. To inne emocje, inna historia miłości i inna cudowna para, to również inne tematy, z którymi muszę się zmierzyć. I chyba właśnie to, że każdy odcinek jest inny i że co weekend spotykam się z innymi ludźmi, powoduje, że ta praca jest wyjątkowa i naprawdę ciężko się nią znudzić. Cały czas coś się dzieje.

- Mogę jedynie powiedzieć o odcinku, który bardzo zapadł mi w pamięć. To ten, w którym panna młoda była bardzo chora i poruszała się na wózku inwalidzkim. Odcinek ten niósł ze sobą wiele emocji i przesłanie, że miłość nie ma granic i żadna bariera fizyczna dla miłości nie stanowi problemu. Jeżeli druga osoba naprawdę cię kocha, to kocha cię bez względu na wszystko.

Wiemy już co nieco o trendach na rok 2018?

- Jeżeli chodzi o rok 2018, to coraz modniejsze stają się małe wesela. Listy gości się zmniejszają, a pary młode koncentrują się na naprawdę najważniejszych osobach. Rezygnują z zapraszania dalekiej rodziny i dawno niewidzianych znajomych.

- Jeśli zaś mówimy o wyglądzie panny młodej, to światowi projektanci proponują delikatne czarne akcenty i choć brzmi to nieco kontrowersyjnie, efekt może być fantastyczny i niezwykle szykowny. Zwracamy również uwagę na okrycie wierzchnie, które bywa ogromnym problemem − rok 2018 będzie rokiem peleryn. Peleryna do sukni ślubnej wygląda spektakularnie, świetnie prezentuje się w każdej długości i może być doskonałym uzupełnieniem kreacji ślubnej. Modne będą również suknie ślubne zdobione kwiatami 3D, o których już wspominałam na swoim blogu. Idealnie pasują do prostych, delikatnych i romantycznych sukien ślubnych. Wracają również perły, są eleganckie i ponadczasowe.

- W przypadku dekoracji ślubnych niezwykle modne będą ślubne wieńce i transparentne dodatki. Warto zwrócić również uwagę na nietypowe materiały, z których przygotowane będą nasze zaproszenia ślubne i winietki dla gości − znakomitym rozwiązaniem będą kamienie, drewno lub pleksi.

Co poradziłabyś parom, które planują swój ślub na 2018 rok?

- Parom, które planują swój ślub na 2018 rok, powiedziałabym: do roboty, kochani! Pozostało bardzo mało czasu! Trzeba sporządzić budżet i plan działania. Pamiętajcie, aby zwracać uwagę na umowy, czytajcie je dokładnie, żeby nie było żadnych rozczarowań. Do dzieła! Życzę wam powodzenia, trzymam kciuki, żeby zaplanowany dzień był dla was tym najpiękniejszych.

Na koniec poprosimy cię o wypełnienie ślubnego top7:

1. Ulubiony projektant sukien ślubnych... w tym sezonie najpiękniejsze suknie ślubne znalazłam w kolekcjach: Berta Bridal, Viktor & Rolf, Saiid Kobeisy, Lazaro, Hayley Paige, Monique Lhuillier, Georges Hobeika.

2. Ulubiony kolor przewodni ślubu i wesela... zieleń, można ją łączyć z każdym kolorem.

3. Ulubiony motyw przewodni... lubię wesela w eleganckim stylu, niezależnie od motywu.

4. Najpiękniejsza sławna panna młoda... Miranda Kerr.

5. Najlepsze miejsce na podróż poślubną... Bora-Bora.

6. Bukiet ślubny najpiękniej wygląda z... różnych kwiatów.

7. Ślub plenerowy czy tradycyjny... kocham wszystkie :)

Tekst pochodzi z magazynu Wedding.

Wedding

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy