Reklama

Reklama

Jaki Sylwester, taki cały rok – przesądy

Pogańskie wierzenia w dalszym ciągu są żywe w świątecznych tradycjach w Polsce. Z sylwestrem wiąże się wiele przesądów. Świętując sylwestra 2021/22 warto pamiętać o gusłach, które mają zapewnić pomyślność w Nowym Roku.

Sylwester 2021/22: Wróżby na pomyślność i dobrobyt

Istnieje wciąż żywe przekonanie, że tak jak spędzisz sylwestra - taki będzie cały przyszły rok. Warto zadbać o to, by ostatni dzień roku był spokojny i pełen radości. Z pomocą dawnych przesądów noworocznych możemy dopomóc szczęściu, by łatwiej znalazło drogę do naszych drzwi. 

Dzień w sylwestra 2021 powinniśmy rozpocząć od obmycia twarzy zimną wodą, co zapewni zdrowie i piękno na przyszły rok. Jeżeli planujemy zorganizować zabawę to lepiej posprzątać dzień wcześniej, ponieważ podczas uprzątania mieszkania w ostatni dzień roku możemy przypadkiem wymieść także szczęście z domu. Dodatkową porcję pomyślności przyniesie nam danie z kapusty i ustawianie zegarów dopiero w Nowym Roku. Podobno potrawy na sylwestra należy układać na okrągłych talerzach, by zamknąć stary rok. Z kolei dostatek na cały kolejny rok zapewnimy sobie zapełniając lodówkę jedzeniem.

Reklama

 

Rozprawić się ostatecznie z pechem i troskami nazbieranymi w starym roku pomoże spisanie wszystkich kłopotów i przykrości na kartce, a następnie spalenie jej w sylwestra. Warto także rozdać niepotrzebne przedmioty i wyrzuć nieużywane, zniszczone rzeczy. Z kolei zastrzyk finansowy zyskamy, jeśli wchodząc w Nowy Rok będziemy mieli przy sobie łuskę wigilijnego karpia.

Sylwester 2021: Miłosne gusła


W sylwestra nie może także zabraknąć miłości - tej wieloletniej, jak i jeszcze nienapotkanej. Dla samotnych i szukających drugiej połówki w Nowym Roku rozwiązaniem może okazać się założenie pod sylwestrową kreację nowego kompletu bielizny. Podobno pomaga to odnaleźć idealnego partnera lub partnerkę. 

Inny przesąd mówi, że pierwsze usłyszane imię w Nowym Roku będzie należało do wybranka lub wybranki serca. W dodatku, jeśli pierwszą osobą, jaka przekroczy próg będzie mężczyzna to wraz z nim do domu wejdzie szczęście. Z kolei kobieta w progu w Nowy Rok zwiastuje kłopoty. Osoby w związku w sylwestra 2021 powinny o północy pocałować swoją drugą połówkę, by zapewnić intymność i zrozumienie w związku.

Zobacz także:

4 sposoby na noworoczną oszczędność

Sylwester 2021 w Polsce: TOP 8 miejsc, w których warto go spędzić

Obostrzenia na święta i na sylwestra. Czy będą zmiany?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy