Reklama

Reklama

​Konkurs na miss Kazachstanu wygrał... mężczyzna

W wyborach wirtualnej miss Kazachstanu wzięło udział ponad cztery tysiące kobiet i jeden mężczyzna. Model przebrany za kandydatkę miss doszedł do finału konkursu.

W Kazachstanie zorganizowano internetowe wybory wirtualnej miss. Do konkursu "Miss Virtual Kazakhastan" kandydatki zgłaszały się wysyłając swoje zdjęcie. Tak też zrobiła 22-letnia Arina Aliyeva. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Arina okazała się być... mężczyzną.

Zdjęcie ucharakteryzowanego modela cieszyło się dużą popularnością. Ponad dwa tysiące osób zagłosowało na jego zgłoszenie, co pomogło mu uzyskać w konkursie tytuł Miss Szymknetu. Nikt nie zorientował się, że nie jest kobietą.

Gdy Ilay Dyagilev, bo tak nazywa się model, który wziął udział w konkursie, zorientował się, że doszedł do finału, przyznał się do oszustwa. Został zdyskwalifikowany, a jego miejsce w wyborach miss zajęła inna kandydatka.

Reklama

Dyagilev wraz ze stylistą, fryzjerem i fotografem pracowali przez wiele godzin, by model wyglądał jak piękna kobieta - Arina. Pokonał ponad cztery tysiące kobiet.

Mężczyzna od pięciu lat jest związany z branżą modową. Pomysł na przebranie się za kobietę i zgłoszenie do konkursu piękności zrodził się, gdy pewnego dnia wdał się w dyskusję na temat piękna. Ilay Dyagilev jest miłośnikiem naturalnej urody. Chciał pokazać, że obecne kanony piękna sprawiają, że wiele kobiet wygląda tak samo, podobnie się czesze, maluje i ubiera.

- Chciałem przekonać kolegów, że w dzisiejszych czasach nawet mężczyzna może uchodzić za piękną kobietę - mówił w wywiadzie. Ilay Dyagilev ma nadzieję, że jego akcja pomoże uzmysłowić kobietom, że nie warto upodabniać się do innych.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy