Reklama

Meghan Markle i książę Harry już po ślubie

W kaplicy św. Jerzego kilka minut po 14:00 zakończyła się ceremonia zaślubin Harry'ego i Meghan Markle. Amerykańska aktorka zachwyciła wszystkich swoją prostą suknią. Nowożeńcy udali się w ślubną paradę ulicami miasta.

Pierwszy raz jako małżeństwo

Meghan Markle i książę Harry zaraz po zakończeniu ślubnej uroczystości w kaplicy św. Jerzego wsiedli do powozu, by pozdrowić fanów rodziny królewskiej. Procesja ślubna przejedzie wzdłuż ulic High Street, Sheet Street, Kings Road, Albert Road. Całość potrwa około 25 minut.

Wyjątkowa przysięga

Ślubu zakochanej parze udzielił arcybiskup David Conner. Meghan, tak jak wcześniej zrobiły to Kate Middleton i matka Harry’ego, księżna Diana, nie ślubowała księciu posłuszeństwa. Przyrzekła natomiast mężowi "miłość, pocieszenie, szacunek i wsparcie, w chorobie i zdrowiu". 

Reklama

Następnie para wymieniła się obrączkami. Pałac Kensington poinformował, że obrączka Meghan Markle jest zrobiona ze złota pochodzącego z Walii, które zostało podarowane parze młodej przez królową Elżbietę. Harry zdecydował się na platynowy pierścień z matowym wykończeniem. Książę, w przeciwieństwie do swojego ojca i brata, zdecydował, że będzie nosić obrączkę. 

Piękny gest Harry'ego

Meghan Markle do sukni wybrała drobny bukiet. Składał się on między innymi z kwiatów, które książę Harry dzień wcześniej osobiście dla niej zebrał.

Takiej sukni nikt się nie spodziewał

Panna młoda zdecydowała się na prostą suknię z dekoltem w łódkę, imponujących rozmiarów welonem wykończonym koronką i haftem oraz tiarę i drobne kolczyki marki Cartier. Suknia ślubna została zaprojektowana przez dom mody Givenchy. Meghan Markle miała spięte włosy i drobny bukiet. Do kaplicy weszła sama, do ołtarza prowadził ją przyszły teść, książę Karol.

Jej ukochany, książę Harry wystąpił w wojskowym mundurze. Wcześniej mówiono, że zgodnie z etykietą będzie musiał zgolić brodę. Jednak królowa pozwoliła wnukowi na złamanie tej zasady. 

To, kogo wybierze książę Harry na swojego drużbę, było oczywiste. Wybór padł na starszego brata, księcia Williama. Mimo że zwyczajowo drużbą powinien być mężczyzna stanu wolnego, książę Harry postanowił sprzeciwić się tradycji. Starszy brat jest jego najlepszym przyjacielem, nie wyobrażał sobie nikogo innego w tej roli. Sam Harry przed siedmioma laty pełnił tę zaszczytną funkcję na ślubie Williama i Kate. Jego starszy brat żartobliwie stwierdził, że cieszy się, iż będzie mógł odwdzięczyć się Harry’emu. 

Przejęta mama panny młodej

Doria Ragland, mama Meghan Markle, wczoraj spędziła noc w ekskluzywnym hotelu wraz z córką. Razem wyjechały z posiadłości, jednak do kaplicy weszły osobno. 

Widać, że Ragland była bardzo przejęta ślubem córki. Już w pierwszych sekundach ślubu Meghan i Harry'ego miała łzy w oczach. 

61-latka pracowała jako terapeutka i instruktorka jogi. Kilka dni temu zrezygnowała z pracy w szpitalu psychiatrycznym w Los Angeles. Kobieta jest bardzo blisko ze swoją córkę. Jest jedną z niewielu zaproszonych osób z rodziny Meghan na jej ślub. 

Trudna historia

Postać Meghan Markle wzbudza wiele emocji u Brytyjczyków. Kobieta nie pochodzi z arystokracji, ani nawet ze znanej zamożnej rodziny, jak chociażby Kate Middleton. Urodzona w Los Angeles Meghan Markle od dziecka marzyła o karierze aktorskiej. Dziecięcy sen udało się spełnić. Kobieta popularność zawdzięcza swojej roli w hitowym serialu "Suits", w którym wielokrotnie występowała w rozbieranych scenach.

Pikanterii dodaje fakt, że będzie to drugie małżeństwo słynnej aktorki. Pierwszym mężem Meghan Markle był amerykański producent filmowy, Trevor Engelson. Para poznała się w 2004 roku i pobrała w 2011. Ślub odbył się na jednej z najpiękniejszych plaż Jamajki. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu i po dwóch latach para zdecydowała się na rozwód. 

Zobacz także: 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy