Reklama

Nie bądź sama w Święta

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinny czas w roku. Nie wszyscy jednak mogą je spędzić w gronie najbliższych, ale nawet jeśli jesteś samotna, w tych szczególnych dniach nie musisz być sama.

Dorosłe dzieci daleko  - zajęte swoim życiem, partner odszedł lub zmarł. Niekiedy życie pisze nam smutne scenariusze.  A Święta to czas, kiedy pustka najbardziej nam doskwiera.  

Otwórz się

  Nie zmienisz swojej sytuacji jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale spróbuj inaczej na nią spojrzeć. Nie musisz obchodzić Wigilii samotnie. Powiedz otwarcie znajomym,  że nie masz z kim spędzić Świąt. Na pewno z radością zaproponują ci miejsce przy własnym stole. Zaoferuj gospodarzom swoją pomoc w przygotowaniu kolacji. W ten sposób staniesz się częścią ich wspólnoty.

Reklama

Jeśli jednak nie chcesz wychodzić z domu (masz do tego prawo!) - rozejrzyj się uważnie wokół. Może tuż obok jest sąsiadka lub sąsiad, który tak jak ty nie ma nikogo bliskiego? Zaproś go na wigilijną wieczerzę. To może być wspaniały początek dojrzałej przyjaźni. 

W większym gronie

Kościelne parafie, świetlice osiedlowe, domy kultury oraz kluby seniora co roku organizują Wigilie dla osób samotnych, ubogich i bezdomnych. Wybierz się na takie spotkanie.

Przekonasz się, że takich ludzi jak ty jest więcej. Dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie to także okazja do nawiązania znajomości. Jeśli żadna z dotychczasowych propozycji ci nie odpowiada, rozważ wyjazd np. nad morze lub w góry. Niemal wszystkie biura podróży i lokalne pensjonaty mają w swojej ofercie świąteczne wczasy dla seniorów.  Ceny zaczynają się już od 25 zł za dzień. Kto wie, może tam spotkasz swoją drugą połówkę?

Podziel się sercem

Chcesz zrobić coś dobrego  dla innych? Zaangażuj się  w akcje charytatywne - na przykład pomoc w przygotowaniu Świąt w Domu Dziecka lub pobliskim Ośrodku Opieki Społecznej. I pamiętaj, niezależnie od tego, co wybierzesz, nie ma sztywnych zasad świętowania Bożego Narodzenia.

JBJ

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy