Reklama

Reklama

Nietypowe święta, które obchodzimy w czerwcu

W czerwcu obchodzimy sporo różnych świąt. Warto pamiętać o tym, że w tym miesiącu można w wyjątkowy sposób obchodzić nie tylko Dzień Dziecka oraz Dzień Ojca. Oto kilka nietypowych świąt, które znaleźliśmy dla was w kalendarzu. Zobaczcie, dlaczego dobrze jest pamiętać o Dniu Oceanów i o Dniu Motyla Kapustnika!

Dzień Jojo

W czerwcu nie zabraknie ciekawych świąt, które mogą stanowić dla nas inspirację do tego, jak spędzić wolny czas. 6 czerwca obchodzimy dzień jojo. 

Warto zmienić myślenie o jojo jako o dziecinnej zabawce, bowiem to nie jest jedynie rozrywka dla maluchów. W niektórych krajach, w tym również w Polsce, traktuje się je jako dyscyplinę, w której śmiałkowie mogą ze sobą rywalizować. 

W zawodach biorą udział ludzie w różnym wieku, udowadniając, że triki z udziałem tego pozornie niewinnie wyglądającego przedmiotu, mogą robić niesamowite wrażenie. 

Reklama

Podczas polskich mistrzostwo jojo, uczestnicy mają okazję sprawdzić się w aż sześciu kategoriach, a są to: freestyle, junior freestyle, x-division, ladder, duddha sleeper contest i yoyo battle, jednak mistrz polski jojo jest wyłaniany na podstawie pierwszej z wcześniej wymienionych. 

W naszym kraju organizuje się również zimowe mistrzostwa Polski, w których można zobaczyć nie tylko polskich, ale również zagranicznych uczestników, którzy są jednymi z najlepszych na świecie. 

Dzień Oceanów

8 czerwca 2021 roku obchodzimy Dzień Oceanów. To ważne święto ONZ oficjalnie ustanowiło w 2009 roku. 

Woda stanowi aż 70 procent powierzchni Ziemi, jednak my, ludzie, często o tym zapominamy, przez co duża część środowiska morskiego jest zanieczyszczona. 

Nie tylko w tym dniu i podczas wakacji, ale na co dzień, warto zatem pamiętać o tym, aby starać się nie dokładać swojej "cegiełki" do stale pogłębiającego się problemu. Nie śmiećmy zatem na plażach i unikajmy kupowania plastikowych produktów. 

Liczby nie kłamią. Statystyki pokazują, że do mórz i oceanów trafia co roku aż około 10 milionów ton plastików, a jednym z miejsc, w których sytuacja wygląda naprawdę dramatycznie jest tzw. śmieciowa wyspa, czyli Great Pacific Garbage Patch. To istne morskie wysypisko śmieci. 

Jakie nietypowe święta obchodzimy w drugiej połowie czerwca? Odpowiedź znajdziecie na kolejnej stronie >>>

Światowy Dzień Krwiodawstwa

14 czerwca obchodzimy święto, które przypomina nam o tym, jak ważna jest pomoc bliźnim. 

Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w kryzysowej sytuacji, w której będziemy pilnie potrzebować krwi. Możemy np. ulec poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu, a wtedy płyn ustrojowy drugiej osoby może uratować nasze życie. 

Jeśli zatem nie ma ku temu zdrowotnych przeciwwskazań, warto jest oddać krew we wskazanym do tego punkcie stacjonarnym lub mobilnym. Kliniki potrzebują jej do operacji, przeszczepów oraz innych zabiegów.

Dzień Ewakuacji

18 czerwca obchodzimy kolejne niezwykle ważne święto, a mianowicie Dzień Ewakuacji. Znajomość zasad zorganizowanego przemieszczania się do bezpiecznego miejsca może uratować nam życie podczas pożaru lub innej groźnej sytuacji.

Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci oraz dorosłych w tym zakresie. Trzeba zaznajomić się z symbolami ewakuacyjnymi oraz zasadami, które należy stosować podczas wystąpienia zagrożenia. 

Dzień Smerfa

A teraz nieco mniej poważnie. 25 czerwca wszyscy fani słynnej bajki o przygodach Smerfów powinni się ucieszyć i świętować, ponieważ to właśnie ich dzień. 

Wy też uwielbiacie te niebieskie stworki? Wielu osobom zapewne kojarzą się one z dzieciństwem. 

Dzień Motyla Kapustnika

30 czerwca to dzień, w którym warto pobuszować wśród dzikich roślin, aby ujrzeć najpopularniejszego polskiego motyla — Bielinka kapustnika, gdyż w tym czasie obchodzimy jego święto. 

Lata temu Dzień Motyla Kapustnika mógłby wyglądać nieco bardziej spektakularnie, ponieważ stosowanie różnego rodzaju środków ochrony roślin doprowadziło do tego, że liczba motyli na polskich polach znacznie się zmniejszyła. Nadal można go jednak zobaczyć na dzikich roślinach. 

Czytaj również: 

Kasia Tusk jest w ciąży. Spodziewa się drugiego dziecka! 

Katarzyna Zielińska odsłoniła brzuch! 

Czerwona herbata odchudza?

Białe plamy na skórze po opalaniu. Dlaczego powstają? 

Madonna w prześwitującym body

Zwycięzca Eurowizji na starych zdjęciach. Ale widok! 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy