Reklama

Reklama

Poczucie szczęścia zależy od ilości seksu

Wiemy już, ile razy w tygodniu należy uprawiać seks, by być szczęśliwym. Zapewne się zdziwisz.

Takich informacji dostarczają nam najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Dalhousie w Kanadzie. Przeprowadzili oni serię eksperymentów, aby się tego dowiedzieć. Co się okazało?

Badania wykazały, że pary, które uprawiały seks raz w tygodniu, zgłaszały najwyższy poziom szczęścia. I co najważniejsze, ten poziom nie wzrastał wraz z częstszym seksem. Jednak musi być spełniony jeszcze jeden ważny warunek. Jaki? Związek między częstotliwością seksualną a samopoczuciem jest istotny tylko dla osób będących w stałej relacji.

Reklama

Co ciekawe, jedno z badań wykazało, że kiedy przydzielono pary do grupy mającej podwoić częstotliwość liczby stosunków, w efekcie zmniejszyło się u nich to poczucie szczęścia i przyjemności seksualnej. Najprawdopodobniej z powodu tego, że uprawianie seksu częściej stawało się obowiązkiem niż przyjemnością.

Jeżeli jednak jesteście z partnerem usatysfakcjonowani seksem uprawiając go z większą albo mniejszą częstotliwością niż raz w tygodniu, to jest to najważniejsze i żadne wyniki badań nie powinny tego zmienić.

Zobacz również:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy