Reklama

Radio Maryja ostro o kontrowersyjnej warszawskiej restauracji. "Przybierające na sile zjawisko chrystianofobii"

Otwarta niedawno w Warszawie restauracja Madonna wzbudza niemałe kontrowersje. Wszystko z uwagi na nietypowy wystrój wnętrza oraz prezentację symboli religijnych. Radio Maryja postanowiło zabrać głos w tej sprawie. "Przybierające na sile zjawisko chrystianofobii".

Otwarcie kontrowersyjnej restauracji w Warszawie. Oskarżenia o profanację

Włoska restauracja Madonna otwarta w listopadzie 2023 roku na placu Konstytucji w Warszawie wzbudziła wiele emocji. Wszystko z uwagi na nietypowy wystrój wnętrza — na ścianach zawieszono obrazy przedstawiające Matkę Boską z twarzami ikon popkultury, takich jak Rihanna czy Lana Del Rey. 

Choć wystrój spotkał się z uznaniem części klientów, dla innych stał się obiektem oskarżeń o profanację i obrażanie uczuć religijnych. Niezadowolenie szybko przekształciło się w protest modlitewny, zorganizowany przed wejściem do restauracji. W sieci znajdziemy dziesiątki filmików, ukazujących grupy klęczących wiernych, którzy głośno modlą się przed wejściem do lokalu. 

Reklama

W odpowiedzi na te wydarzenia przedstawiciele lokalu określili sytuację jako "kuriozalną", podkreślając, że nie mieli zamiaru nikogo urazić. Aby załagodzić napiętą atmosferę, zespół Madonna zaoferował przygotowanie termosów z herbatą i włoskich przekąsek na przyszłe podobne wydarzenia.

Zobacz również: Nie uwierzysz, ile kosztują opłatki w sklepie ojca Rydzyka. To miłe zaskoczenie

Radio Maryja ostro krytykuje restaurację Madonna

W związku z ostatnimi wydarzeniami głos w sprawie zabrali redaktorzy Radia Maryja, nazywając otwarcie restauracji Madonna przejawem chrystianofobii:

W artykule opublikowanym w serwisie Radio Maryja czytamy, że wizerunki Matki Boskiej w restauracji są bluźniercze, a niektóre z nich przedstawiają ją w kontekście seksualnym. Autor tekstu otwarcie nazywa to uderzeniem w świętość milionów osób. 

Zobacz również: Ojciec Rydzyk znalazł sposób na falę rozwodów w Polsce. Tak chce leczyć małżeństwa

Radio Maryja nawołuje do reakcji. "Nawet za cenę przypięcia łatki fanatyków"

Redaktorzy Radia Maryja apelują też do swoich odbiorców: 

Zobacz również: Watykan zajął stanowisko. Komunia święta dla rozwodników bez dodatkowych warunków

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy