Reklama

Reklama

Rodzina żegna Elżbietę II. Ten niezwykły gest chwyta za serce

Elżbieta II zmarła 8 września w posiadłości w Balmoral. W poniedziałek 19 września odbył się uroczysty pogrzeb królowej. W ceremonii żałobnej wzięła udział rodzina królewska, dygnitarze oraz przedstawiciele władz państwowych z całego świata. Po pogrzebie na Twitterze The Royal Family pojawił się niezwykle wzruszający wpis.

Pogrzeb Elżbiety II. Wzruszająca uroczystość

Elżbieta II była głową monarchii brytyjskiej przez 70 lat. Zmarła niespodziewanie 8 września. Uroczysty pogrzeb odbył się 19 września. To wydarzenie śledził cały świat.

Pogrzeb zmarłej monarchini był niezwykle uroczysty i elegancki. Kondukt żałobny z trumną wyruszył do Opactwa Westminsterskiego wcześnie rano.  Tam o godz. 12.00 (czasu polskiego) rozpoczęło się nabożeństwo żałobne - trwało niespełna dwie godziny.

W pogrzebie królowej wzięli udział członkowie rodziny królewskiej, dygnitarze i przywódcy państw. Polskę na tym ważnym wydarzeniu reprezentowali prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Reklama

Uroczystości żałobne trwały do późnego wieczora. Po zmroku trumna z ciałem królowej Elżbiety w obecności rodziny została złożona w grobie w kaplicy króla Jerzego V. Monarchini została pochowana obok zmarłego w 2021 roku męża, księcia Filipa oraz rodziców.

Zobacz również: Tak brzmiały ostatnie słowa królowej Elżbiety II. Łapią za serce!

Rodzina pożegnała Elżbietę II. Niezwykły gest!

Po zakończeniu uroczystości pogrzebowych na oficjalnym Twitterze The Royal Family pojawił się niezwykły, wzruszający post. Opublikowano zdjęcie Elżbiety II,  przechadzającej się po wrzosowiskach. Królowa na fotografii sprzed lat wygląda pięknie - jest uśmiechnięta i niezwykle spokojna. Wspina się, podpierając się laską.

Cytat, którego zdecydowano się użyć, by uczcić pamięć o zmarłej monarchini w dniu jej pogrzebu, pochodzi z "Hamleta" autorstwa Williama Szekspira. Tymi samymi słowami ukochaną matkę pożegnał także obecny król Karol III. Podczas pierwszego orędzia podziękował zmarłej monarchini i wspomniał o ojcu.

***
Zobacz również:

Umarł król, niech żyje królowa, czyli dzień, w którym Elżbieta została władczynią

Tajemnicza kartka na trumnie królowej Elżbiety II. Oto, co było w środku

Co się stanie z ubraniami królowej Elżbiety II?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy