Reklama

Siedem sygnałów, które świadczą, że twój partner jest psychopatą

Jest naprawdę czarujący, nietrudno więc ulec jego urokowi osobistemu. Elokwentny, oczytany, zabawny kiedy trzeba. Nawet się nie spostrzeżesz, kiedy wpadniesz w ramiona psychopaty.

A psychopata zrobi wszystko, by zdobyć swój cel. Zarzuci sidła tak sprawnie, że upoluje zwierzynę, którą wcześniej sobie upatrzył. W tym wypadku - ciebie. Oto siedem sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że twój partner jest psychopatą.

Zawsze postawi na swoim

Jeśli wpadłaś w oko psychopacie - nie masz szans. Wcześniej czy później mu ulegniesz, bo jest to człowiek, który zawsze postawi na swoim. Pozna twoje słabe strony i znakomicie wykorzysta tę wiedzę. Dowie się, co lubisz i będzie spełniać każdą twoją zachciankę -  będziesz tonąć w morzu komplementów, kwiatów i podarunków. Jeśli interesujesz się kinem - on okaże się kinomaniakiem. Uwielbiasz szarlotkę? Specjalnie dla ciebie upiecze najlepszą jaką jadłaś, a o północy pojedzie na stację benzynową po lody do niej. Ani się spostrzeżesz a rozgości się w twoim życiu, jakby mieszkał w nim na stałe.

Reklama

On jest najważniejszy

Po pierwszych idealnych miesiącach waszego wspólnego związku, przyjedzie czas na weryfikację. Jeśli psychopata poczuje, że ciebie ma, automatycznie straci tobą zainteresowanie. Odstawi cię na półkę, jak trofeum, na które od czasu do czasu może zerknąć, jeśli tylko przyjdzie mu na to ochota. Jemu, bo tylko on się liczy. Twoje potrzeby, plany, marzenia zostaną zepchnięte na plan dalszy. W końcu zapomnisz, że takowe miałaś. Psychopata potrafi długo ukrywać swoje prawdziwe oblicze. Nawet się nie spostrzeżesz, kiedy stracisz swą młodość, tańcząc w rytm muzyki, którą on będzie grał.  

Nie ma przyjaciół

Dlaczego psychopata nie ma przyjaciół? A po co mu oni! O przyjaźń trzeba dbać, podtrzymując wzajemne relacje. Jemu są potrzebne takie, które dadzą mu wymierną korzyść. Albo inaczej - zaprzyjaźni się, dostanie czego chciał i o zapomni o osobie, która obdarzyła go zaufaniem. Przyjaźń dla psychopaty jest jak świeży towar, którego pozbywamy się, kiedy termin ważności minie.  

Nie czuje empatii

O braku odczuwania empatii przez psychopatów, napisano tony książek. Badacze są jednak zgodni co do tego, że czasami brak empatii może być atutem, niekoniecznie problemem. Jeśli operuje cię chirurg, lepiej żeby był psychopatą - zabieg przeprowadzi perfekcyjnie. "Nie mam współczucia dla tych, których operuję. To luksus, na który po prostu mnie nie stać. Na sali operacyjnej jestem zimną, pozbawioną serca maszyną, jednością ze skalpelem, świdrem i piłą. Jeśli igrasz ze śmiercią powyżej linii wiecznej zmarzliny mózgu, emocje do niczego ci się nie przydadzą"* - twierdzi znakomity neurochirurg Scott Geraghty z Wielkiej Brytanii. W zawodzie, który jest wymagający i trudny, pewne psychopatyczne cechy są wręcz pożądane. Pytanie - czy pożądane są również w codziennym życiu, w którym skutki związania się z psychopatą będziesz ponosić każdego dnia.   

Nie potrafi kochać

Kevin Dutton w swojej książce pt. "Mądrość psychopatów. Lekcja życia pobrana od świętych, szpiegów i seryjnych morderców" pisze: "Dla psychopatów język to tylko słowa. Nie kryją się za nimi emocje. Psychopata może powiedzieć "kocham cię", ale dla niego znaczy to tyle, co "napiję się kawy...". Dlatego też, zdaniem autora, psychopaci są tak nieporuszeni i opanowani w sytuacjach zagrożenia. Nie patrzą na ryzyko - chcą nagrody. Jeśli partner, który jest psychopatą, nie rozumie emocji, nie licz na to, że będzie cię wspierał w chwilach załamania. Ciesz się, że masz przyjaciółkę i z jej pomocy skorzystaj.   

Jest nieustraszony

Pamiętaj, że wiele cech psychopaty jest niezwykle cenionych przez społeczeństwo. Jeśli niczego się nie boisz - jesteś nieustraszony! Nic dziwnego, że twój partner tak bardzo imponował ci na początku waszego związku. Widziałaś w nim oparcie, fundamenty, na których można zbudować trwały związek. Trwały będzie tylko wtedy, kiedy psychopata tego chce. Pytanie, czy w takim związku będziesz szczęśliwa?  

Ma charyzmę

Pamiętaj, to nie tak, że jesteś jedyną osobą na świecie, która uległa urokowi psychopaty. Raczej cały świat uległ jego urokowi, a ty zjawiłaś się na pierwszym planie, bo on zwrócił na ciebie uwagę w tłumie. Wyjątkowość takiej jednostki nie pozostawia miejsca dla innych, czytaj ciebie. Psychopata zajmie najważniejsze i najwygodniejsze stanowiska nie tylko w pracy, ale też w domu. Autorytet psychopaty jest niepodważalny. Jeśli chcesz nim dzielić wspólne życie, zaakceptuj ten fakt, albo spróbuj się ochronić i uciekaj od niego jak najdalej. Pamiętaj, że psychopata dogoni cię, jeśli będzie chciał. Żeby wyjść z takiej relacji potrzebujesz zewnętrznego wsparcia. 

 

*Cytat pochodzi z książki Kevina Duttona pt. "Mądrość psychopatów. Lekcja życia pobrana od świętych, szpiegów i seryjnych morderców"

Czytaj również:

Gniazdowanie: Lepsza metoda rozstania?

O tym decyduje biologia

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy