Reklama

Ślub Pippy Middleton

I stało się! To dziś młodsza siostra księżnej Kate, Pippa Middleton stanęła na ślubnym kobiercu. Jej życiowym wybrankiem jest James Matthews, dyrektor generalny korporacji Eden Rock Capital Management, a także były rajdowiec i jeden z najbogatszych mężczyzn w kraju. Prezentujemy zdjęcia z ceremonii.

Ceremonia ślubna odbyła się w St. Mark’s Church w Englefield,  miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od rodzinnego domu Pippy i Kate, w hrabstwie Berkshire. W tej ważnej chwili młodej parze towarzyszyło około stu gości. Pippa Middleton wybrała to miejsce nie bez przyczyny. Przed laty to właśnie w tym XII-wiecznym kościele jej rodzice, Carole i Michael Middleton, powiedzieli sobie sakramentalne: "tak".


Szczegóły ceremoni

Najbardziej strzeżoną tajemnicą był projekt sukni ślubnej Pippy Middleton. Pojawiło się wiele plotek z nią związanych. Niektóre media spekulowały, że panna młoda zaprezentuje się w białej i długiej sukni ozdobionej koronką. inne z kolei, że wybrała nowoczesny projekt jednego z brytyjskich projektantów. Ostatecznie Pippa Middleton zdecydowała się zaufać Gilesowi Deacon’owi.

Reklama

Projektant był widziany, gdy wychodził z jej rezydencji z naręczem różnych sukien. Suknia kosztowała około 10 tys. funtów i była wielokrotnie przerabiana, w związku z tym, że panna młoda zgubiła kilka kilogramów tuż przed ślubem. Jednak ostateczny efekt jest naprawdę oszałamiający. W kwestii welonu panna młoda postawiła na projekt Stephenowi Jones’owi. Jego koszt szacuje się na 2 tysiące funtów, czyli 10 tysięcy złotych.

Ślub pary jest z pewnością największym wydarzeniem towarzyskim w tym roku w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło na nim oczywiście książęcej pary - Kate i Williama oraz ich dzieci -  Charlotte i George’a.  Chłopiec czynnie uczestniczył w ceremonii podając obrączki, dziewczynka z kolei sypała kwiaty przed młodą parą i była również najmłodszą druhną Pippy.

Szacuje się, że na weselu Pippy i James’a będzie bawić się 350 gości. Każdy z nich miał zostać poproszony o wzięcie ze sobą dwóch strojów na tę okazję.

Wśród zaproszonych osób najwięcej emocji wywołała książęca para, która przybyła wraz z pociechami. Siostra panny młodej nie była jej druhną. Postanowiła tego dnia trzymać się w cieniu, by nie przyćmić swoją obecnością panny młodej. Zaoferowała również swoją pomoc i nalegała, by goście nie zostawiali swoich dzieci pod opieką nianiek, sama z chęcią zajmie się nimi tego dnia.

Od początku wiadomo było, że książę Harry także pojawi się na ceremonii. Odkąd poznał Pippę Middleton utrzymuje z nią ciepłe stosunki. Kilka tygodni temu pojawiły się plotki świadczące o tym, że panna młoda nie chce widzieć na swoim weselu jego partnerki, amerykańskiej aktorki Meghan Markle. To miał być pierwszy raz, kiedy zakochani oficjalnie pojawiliby się razem i Pippa obawiała się, że ten fakt przyćmi jej wesele. Jednak paparazzi przyłapali księcia z nową dziewczyną już wcześniej, na charytatywnym turnieju polo, więc pozycja panny młodej nie jest zagrożona, a Meghan Markle już dzień przed ślubem przyleciała do Londynu, by przygotować się do ceremonii.

Ile kosztował ślub i wesele?

Koszt ślubu młodszej panny Middleton jest szacowany na 230 tysięcy funtów, czyli w przeliczeniu to około 1,3 miliona złotych.
Sam tort przygotowywali cukiernicy z Domino Purchas Contemporary Cakes, którzy swoją pracę wycenili na ponad trzy tysiące dolarów.

Motywem przewodnim na ślubie Pippy jest Szkocja. Do tego kraju nawiązuje m.in. przyrządzone dla gości menu, składające się z dań serwowanych na bazie jagnięciny. Będzie również szkocka whisky. Samą imprezę natomiast prawdopodobnie uświetni występ oryginalnego, szkockiego dudziarza.

Na część mniej oficjalną zaplanowano również występ "gościa specjalnego" i mimo, że nie wiadomo o kogo do końca chodzi, nikt nie zdziwiłby się, gdyby okazał nim się Ed Sheeran. Dla rozrywki swoich gości Pippa kazała porozstawiać stoły do ping-ponga, który jest jej ulubionym sportem. Państwo młodzi otrzymali też niezwykły prezent od anonimowego rosyjskiego darczyńcy - najlepszy kawior z bieługi o wartości 40 tysięcy funtów, który będzie serwowany na przyjęciu.Pippa i jej narzeczony dostali także do dyspozycji 50 luksusowych limuzyn, żeby ich goście mogli się swobodnie przemieszczać.


Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama