Reklama

Reklama

Z mężczyzną na zakupach

Jest czas zakupów, których większość mężczyzn nie lubi. Co robić, aby wspólne wyjście do sklepu nie stało się pasmem kłótni i nieporozumień?

Niemal każda kobieta zna ten ból. Trudno przekonać mężczyznę do zakupów, a gdy to się uda, on chodzi ze znudzoną miną. Tymczasem kobiety traktują zakupy jak przyjemność.

Z mężczyznami jest inaczej. Oni zazwyczaj uważają zakupy za katorgę. Naukowcy dowodzą, że przeciętny mężczyzna w supermarkecie odczuwa taki stres, jak policjant stojący naprzeciwko demonstrantów. Czasami jednak trzeba wybrać się na wspólne zakupy.

Co zrobić, aby zmniejszyć męski stres i kupić wszystko, co trzeba?

Wyznacz mu zadanie

Większość mężczyzn podchodzi do zakupów zadaniowo i traktuje robienie ich jako misję do spełnienia. Skupia się więc na tym: co trzeba kupić, gdzie, jak dużo czasu to zajmie i ile będzie kosztować. Mając więc w planach wspólne zakupy, warto wcześniej przygotować listę zakupów. Staraj się ograniczyć czas, który poświęcasz na podjęcie decyzji przy półce sklepowej.

Reklama

Pozwól mu polować

Panowie lubią też okazje, a więc nie neguj od razu, gdy chce wybrać coś w promocyjnej cenie. Czasami warto się na to zgodzić. To pozwoli zaspokoić instynkt łowcy, który niekiedy budzi się w mężczyznach podczas zakupów.

Warto też zaproponować, aby mężczyzna wybrał dla siebie coś, co lubi. Taki gest odczuje jako nagrodę za swoje poświęcenie, jakim są dla niego wspólne zakupy.

Daj prawo wyboru

Macie w planach np. wymianę lodówki? Parametry i możliwości tych urządzeń przyprawiają kobiety o zawrót głowy, gdy tymczasem mężczyźni traktują takie zakupy jak wyzwanie. Według nich produkt ma spełniać określone funkcje i w sklepie będą oni wypytywać o najdrobniejsze szczegóły. Poza tym panowie zazwyczaj fascynują się nowinkami, a więc będą zadowoleni z otrzymanego zadania. Umów się z koleżanką

Perspektywa spędzenia kilku godzin na kupowaniu ubrań to dla większości mężczyzn strata czasu i chcą go skrócić do minimum. Czasami więc lepiej wybrać się do sklepu z koleżanką, by oszczędzić swojemu mężczyźnie stresów, a siebie nie pozbawiać przyjemności z zakupów.

Tele tydzień 47/2011

Dowiedz się więcej na temat: zakupy | związek | psychologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy