Reklama

Reklama

Zachowaj czujność! Początek września to najlepszy czas na zdradę

Badania przeprowadzone na zlecenie jednego z brytyjskich portali randkowych ujawniły, że początek września jest czasem, w którym najwięcej osób decyduje się na zdradę swojego partnera. Jakie przyczyny stoją za tym zjawiskiem?


Dlaczego zdradzamy we wrześniu?

Jak okazuje się z ankiet wypełnionych przez użytkowników wspomnianego portalu 32 proc. kobiet i 34 proc. mężczyzn wskazało wrzesień, jako miesiąc, w którym dopuściłoby się teoretycznej zdrady.

Wedle ankietowanych ma na to wpływ poprzedzający ten miesiąc okres wakacyjny, w trakcie którego wiele par spędza ze sobą więcej czasu niż w innych porach roku. Jak się okazuje, wspólnie spędzony urlop nie zawsze cementuje związki i zbliża do siebie ludzi - wiele osób twierdzi, że w tym czasie ich partnerka lub partner im powszednieją i z powodu przyzwyczajenia stają się mniej atrakcyjni. 

Reklama

Drugim powodem są tradycyjnie przypadające na wrzesień powroty do biur po pandemii koronowirusa. 21 proc. mężczyzn i 19 proc. kobiet wyznało, że czas fizycznego powrotu do pracy i ponownego spotkania z atrakcyjnymi współpracownikami, to dla nich dobry moment na dopuszczenie się zdrady. 

Wrześniowa zdrada zdetronizowała styczniową

W innych badaniach podobnego typu "miesiącem zdrad" najczęściej wybierany był styczeń. Początek nowego roku skłaniał wiele znudzonych swoim związkiem osób, do szukania nowych doznań i przygód poza nim. Miałby to być symboliczny początek czegoś nowego, w imię hasła "nowy rok, nowa/nowy ja". 

Zobacz również:

Najmądrzejsze znaki zodiaku. Lista nie jest niestety zbyt długa

Te znaki zodiaku to same problemy - egoiści, gwiazdy i królowe dramatu

Znaki zodiaku, które nie wybaczą ci zdrady. Nigdy!


Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy