Reklama

Reklama

​#zostańwdomu z dzieckiem. Co robić w czasach koronawirusa

Wiele z nas odpowiedzialnie podchodzi do zaleceń rządu i na czas walki z pandemią zostaje w domach. Co robić, gdy nagle na niewielu metrach kwadratowych spędzamy każdą chwilę ze znudzonymi z powodu braku zajęć dziećmi?

Dorośli zostali z dziećmi w domach lub pracują zdalnie, szkoły i przedszkola są zamknięte. W takiej sytuacji nietrudno o rodzinne konflikty i spięcia. Sposobów na to, by przetrwać czas domowej izolacji jest wiele. Oto jeden z nich.

Planowanie kluczem do sukcesu

Rodzice wymieniają się w sieci radami, jak zaplanować dzień, by czas walki z koronawirusem, gdy wyjścia z domu musimy ograniczyć do koniecznego minimum, nie był dla rodziny utrapieniem. Wielu z nich uważa, że w tej sytuacji kluczem do sukcesu jest wcześniejsze zaplanowanie dnia.

Wieczorem usiądź z całą rodziną i zapytaj się, czy jest coś, co każdy chciałby zrobić następnego dnia. Ustal priorytety, szukaj kompromisów. W planie uwzględnij godziny swojej ewentualnej pracy oraz daj dzieciom zadania i wydziel czas na przyjemności, by nie nudziły się, gdy ty będziesz zajęta.

Reklama

Wybierzcie wspólnie jedną aktywność, którą wykonacie razem. To może być zarówno leniuchowanie na kanapie przy familijnym filmie, czy domowy teatrzyk lub zabawa w salon fryzjerski.

Co robić z młodszymi dziećmi? Zamiast dziennego rozkładu, zaplanuj temat przewodni na każdy dzień tygodnia. W poniedziałek możecie budować w domu bazy, namioty i czytać w nich bajki. We wtorek bawić się w osadników na pustyni, środa niech będzie dniem koloru zielonego: zarówno pod względem ubrań, jak i tego, co będziecie jeść. 

Nie daj się zwariować w czasach kwarantanny

Jak spędzić z rodziną w izolacji 14 dni i nie zwariować? Na świetny pomysł wpadła mama ze Stanów Zjednoczonych. Dwutygodniową kwarantannę nazywa żartobliwe "domowym obozem", a każdego dnia członkowie jej rodziny mogą wybierać, co będą robić, głosując na swoje ulubione aktywności. 

Wszyscy muszą wybrać trzy aktywności lub obowiązki domowe z tych zaproponowanych na tablicy, oraz zagłosować na jedno zajęcie, które wykonają całą rodziną. Na tablicy zaproponowanej przez Jamie znalazły się między innymi: segregowanie ubrań dla potrzebujących, ćwiczenia, wybranie z książki kucharskiej przepisów, które warto wypróbować, czytanie, sprzątanie, oglądanie filmów, układanie klocków. 

W komentarzach można znaleźć głosy zachwyconych rodziców z całego świata, którzy zamierzają wykorzystać pomysł u siebie w domach. 

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy