Reklama

5 rodzajów paznokci, których nie cierpią mężczyźni

Mężczyźni nie zwracają uwagi na detale takie jak paznokcie — tak myśli wiele kobiet, tymczasem okazuje się, że jest wśród panów stosunkowo duża grupa, która przygląda się dłoniom swoich partnerek. I choć nie są one głównym kryterium doboru, to jednak mężczyźni także w kwestii paznokci mają swoje preferencje, oto czego nie cierpią najbardziej.

Zaniedbane i obgryzione paznokcie

Nie będzie to żadnym odkryciem: panowie, podobnie jak panie, wyjątkowo nie lubią niezadbanych paznokci. Ciemne paski brudu nie są niczym estetycznym i mogą nie jednego zrazić do osoby, która nie zadbała o higienę. Podobnie bardzo złe wrażenie robią poobgryzane, krzywe i zdecydowanie za krótkie paznokcie. Panowie ich nie cierpią.

Zobacz również: Najmodniejsze wzory na paznokcie. Brokatowe manicure, a może kropeczki?

Szpony, czyli zbyt długi paznokieć to zło

Mężczyźni nie lubią, a czasem wręcz czują obrzydzenie do obgryzionych paznokci, ale nie są też zachwyceni, gdy ich partnerki mają tak zwane “szpony", czyli wyjątkowo długie paznokcie, które utrudniają im wykonywanie codziennych czynności. Praktyczni panowie nie mogą często pojąć idei paznokci, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. Nawet lubiana przez panów czerwień na paznokciach, niczego nie zmieni, jeśli będą one zbyt długie.

Reklama

Białe paznokcie

Biały manicure to jeden z tych rodzajów paznokci, który niezbyt dobrze wpisuje się w estetykę wielu mężczyzn. Pytani o to panowie stwierdzają, że białe paznokcie kojarzą im się z korektorem, którego używali w szkole i z tego powodu ich zdaniem nie należą one do estetycznych.

Zobacz również: Jak zapewnić sobie mocne i zdrowe paznokcie?

Niepasujący manicure do okazji

Okazuje się, że panowie zwracają także uwagę na stosowność manicure, który wybierają kobiety. Mężczyźni zauważali, że w sytuacjach formalnych, gdzie obowiązuje dress code, panie miewają szalone stylizacje paznokci. Zdaniem mężczyzn do oficjalnych sytuacji nie pasują brokatowe paznokcie, panterki, kryształki czy futerkowe ozdoby. Ich zdaniem takie paznokcie są nie na miejscu.

Niepomalowane paznokcie

Okazuje się, że panowie, choć rzadko chwalą manicure swoich partnerek, to jednak go ostrzegają. Zapytani co wolą: pomalowane czy naturalne pazurki w zdecydowanej większości odpowiedzieli, że lubią kolorowy manicure u kobiet. Jest on dla nich atrybutem kobiecości.

 Zobacz również: Upokorzona przez manikiurzystkę z powodu łuszczycy

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | manikiur

Reklama

Reklama

Reklama